Trening w domu – sprawdź, jakiego sprzętu możesz potrzebować?

Obecna pandemia i ponura pogoda za oknem nie zachęcają do wychodzenia z domu. Siłownie i inne ośrodki sportowe często są zamykane, dlatego dla wielu osób nie pozostaje nic innego, jak siedzenie w domu. Na szczęście ruch domowy może być równie intensywny co długi spacer, a nawet może dorównać ćwiczeniom na siłowni. Co więcej, wcale nie trzeba inwestować ogromnych środków w sprzęt. Aby móc wykonać efektywny trening często wystarczy tylko kilka rzeczy. Jeśli chcesz ćwiczyć w zaciszu swojego domu, to sprawdź, jaki sprzęt może Ci się przydać!

Czy ćwiczenia w domu mogą skutecznie zastępować spacer, bieganie i jazdę na rowerze? 

Jeśli Twoją ulubioną aktywnością fizyczną do tej pory było spacerowanie czy bieganie, jednak aktualnie zniechęca Cię do tego zarówno pogoda, jak i ryzyko zachorowania, to wcale nie musisz z tego rezygnować! Choć ćwiczenie w domu nie zastąpi Ci wyjścia do parku, to dalej możesz wykonać efektywny trening, dzięki któremu Twoje ciało pozostanie zdrowe i nie stracisz dobrej kondycji. Jak to zrobić? Pomóc mogą Ci w tym takie akcesoria fitness jak bieżnia czy rower stacjonarny. Na bieżni możesz zarówno spacerować, jak i biegać. Żeby chodzenie w jednym miejscu Cię nie znużyło, możesz włączyć ulubioną muzykę czy serial i nawet nie zobaczysz, jak szybko mija czas. Rowerek stacjonarny to również świetny sposób na domową aktywność. Podobnie jak w przypadku bieżni, wystarczy, że włączysz do oglądania coś, co lubisz, a aktywność sama będzie się nabijała. Przy rowerkach możesz ustawiać różne trudności jazdy, dzięki czemu możesz nawet imitować jazdę pod górę. Takie rowery stacjonarne świetnie sprawdzają się do ćwiczeń interwałowych, które są niezwykle korzystne dla zdrowia, a przy okazji mocno wzmacniają kondycję. Można ich używać zarówno do aktywności lekkiej, jak i bardzo intensywnej, dlatego korzystać może z nich w zasadzie każdy.

Young healthy woman in sports clothing doing stretching exercises in the room while watching fitness lesson on laptop

Co przyda się do ćwiczenia mięśni w domu? 

Zastąpienie siłowni domowymi ćwiczeniami nie zawsze jest proste, jednak nie oznacza to, że nie można tego zrobić! Wystarczy Ci już kilka akcesoriów fitness, aby móc skutecznie ćwiczyć w domu i rozbudowywać swoje mięśnie. Do ich aktywacji świetnie sprawdzą się zwykłe gumy do ćwiczeń. Takie gumy oporowe, właśnie dzięki temu, że stawiają opór, pozwalają bardziej napiąć mięśnie i wykonywać trudniejszą pracę. Można ich używać wyłącznie do aktywacji lub połączyć w ćwiczeniach z hantlami. Do domowych ćwiczeń niezbędny będzie zestaw hantli. W zależności od swoich możliwości możesz postawić na pojedyncze hantle do 5 kilogramów lub od razu wybrać cały komplet, który możesz dowolnie modyfikować. Świetnym dodatkiem do takiego zestawu będzie kettlebell, który pomoże Ci zarówno w ćwiczeniach pośladków czy ud, jak i rąk. Dzięki takim akcesoriom możesz wykonywać w domu wiele różnych ćwiczeń na wszystkie partie ciała.

Jeśli chciałbyś nieco rozwinąć swoją kolekcję i robić więcej różnorodnych ćwiczeń, to dobrze sprawdzi Ci się również sztanga. Możesz zacząć od kupienia samego gryfu i tylko kilku ciężarów. Do takiego zestawu musisz koniecznie dobrać ławkę do sztangi i odpowiedni stojak. Dzięki temu będziesz mógł zachować odpowiednią postawę, a samo korzystanie ze sztangi będzie wygodne i bezpieczne. Przy wybieraniu ławki możesz postawić na taką, która od razu wyposażona jest w zintegrowany modlitewnik. To pozwoli Ci na dowolną modyfikację ławki, dzięki czemu będziesz mógł na niej wykonywać również inne ćwiczenia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *