Składanie długopisów – jak praca faktycznie wygląda?

składanie długopisów

Składanie długopisów w dalszym ciągu cieszy się sporą popularnością i wiele osób szuka informacji na temat tej właśnie pracy chałupniczej. Niestety nie wygląda to tak kolorowo, jak może się wydawać. Na co trzeba uważać, czy można zarobić na skręcaniu długopisów i jakie alternatywy warto wziąć pod uwagę?

Składanie długopisów – jak wyglądają oferty?

W internecie nie brakuje ofert dotyczących składania długopisów i z opisu można wywnioskować, że jest to naprawdę dochodowe zajęcie. W związku z tym wiele osób się na to decyduje, czego niestety potem żałują.

Praktycznie każda oferta wymaga uiszczenia opłaty za pakiet długopisów do złożenia, które potem rzekomo odkupuje z dużym zyskiem (nawet ponad 90 groszy zysku na jednym skręconym długopisie). Według informacji jakie można znaleźć w tego typu ofertach, na złożenie długopisu wystarczy raptem 30 sekund. Na minutę wychodzi wtedy ok 1,80zł, a na godzinę aż 108 złotych. Wyliczona stawka jest bardzo wysoka, więc, gdyby to naprawdę tak wyglądało – większość osób pracowałaby w ten sposób. Niestety tak nie jest.

Zdecydowanie lepiej zainteresować się sprawdzonymi ofertami pracy chałupniczej, które znaleźć można np. na stronie https://zarabiajprzez24.pl/praca-chalupnicza/.

Jak wyglądają realia?

Tego typu oferty budzą duże zainteresowanie, więc nie trudno dać się złapać na oszustwo. Jak ono wygląda? Firmy, które rzekomo płacą ludziom za składanie długopisów wymagają albo uiszczenie wpłaty za “pakiet startowy” długopisów do złożenia, albo wysłania smsa, który sprawdzi czy w danym miejscu jest zapotrzebowanie na tego typu zajęcia.

Niestety po uiszczeniu wpłaty lub wysłaniu smsa kontakt przeważnie się urywa i często nawet nie dostajemy absolutnie nic. Dla oszustów jest to bardzo łatwy zarobek, ponieważ oferty dostępne na popularnych portalach z ogłoszeniami docierają do wielu ludzi.

Jest to oczywiście działanie nielegalne i jawne oszustwo, ale przeważnie mało kto to zgłasza, ponieważ kwota za pakiet startowy lub smsa stosunkowo niska. W związku z tym mało komu chce się iść z tym na policję i biegać po sądach, aby otrzymać zwrot tej kwoty.

Dlaczego, więc oferty dalej są dostępne?

Na popularnych portalach ogłoszeniowych jest bardzo wiele tego typu ofert i nie tylko tych, więc sprawdzanie i weryfikowanie każdej z nich jest dość czasochłonne. Druga sprawa, że po jednej usuniętej pojawiają się dwie nowe, więc jest to walka z wiatrakami.

Oszukiwanie ludzi było i pewnie długo będzie jednym z lepszych sposobów na łatwy zarobek, więc szybko z internetu nie zniknie.

Dlaczego skręcanie długopisów jest tak popularne?

Składanie długopisów, nie wiedzieć czemu w dalszym ciągu cieszy się największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o pracę chałupniczą. Nie jest to, jednak jedyna możliwość. Z pracą chałupniczą również często kojarzy się:

 • sklejanie kopert,
 • składanie żabek,
 • szycie i haftowanie,
 • własne wyroby np. biżuteria.

O ile w przypadku dwóch pierwszych warto dobrze to przemyśleć, ponieważ bardzo łatwo o oszustwo, to z kolejnymi na liście nie ma już takiego problemu. Sprzedając własne wyroby mamy pewność, że nikt nas nie oszuka, ale warto się tym zając tylko, jeśli mamy spore zdolności manualne i wiemy, że bez problemu znajdziemy na nie kupca. W przeciwnym razie lepiej sobie odpuścić tego typu prace i zainteresować się czymś nieco łatwiejszym.

Co zamiast składania długopisów

Internet daje bardzo duże możliwości i można w nim znaleźć również prawdziwe oferty, czasem całkiem nieźle płatne. Wystarczy zainteresować się sposobami na zarabianie przez internet, których nie brakuje, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto, jednak wcześniej poczytać opinie na temat konkretnego sposobu lub serwisu, w którym zamierzamy zarabiać.

Podsumowanie

Składanie długopisów może i pozwalało zarobić, ale kilka lat temu. Aktualnie nikt się już w to nie bawi, ponieważ ceny długopisów są naprawdę niskie i ręczne składanie ich stało się mało opłacalne. Duże stawki widniejące przy ogłoszeniach dotyczących składania długopisów powinny od razu zapalić nam czerwoną lampkę.

W domu można zarabiać całkiem niezłe pieniądze na różne sposoby, ale składanie długopisów z pewnością do nich nie należy.

7 komentarzy

 1. Martyna099 pisze:

  Witam. Jestem zainteresowana skladaniem długopisów. Moj numer telefonu 513******. Bede bardzo wczęczna na odpowiedz od państwa strony.

 2. Ewa pisze:

  Witam .zajmowalam się już skadaniem długopisów

 3. Dlugopisy pisze:

  Muszę zarobić troszeczkę pieniędzy proszę o kontakt ze mną składanie długopisów

 4. Angelika pisze:

  Szukam pracy na czarno. Skladanie dlugopisow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *