zarabianie na wypełnianiu ankiet

Czy na wypełnianiu ankiet w internecie można zarobić?

Wiele osób jest świadomych jakie możliwości daje w dzisiejszych czasach internet. Bez wątpienia jedną z nich jest zarabianie pieniędzy, a sposobów na to jest naprawdę dużo. Jednym z nich jest wypełnianie ankiet. Jak to wygląda i czy można na tym w ogóle zarobić?

Zarabianie na ankietach – jak to wygląda?

Sprawa jest stosunkowo prosta. Otrzymujemy proste ankiety do wypełnienia, które nie wymagają żadnej specjalistycznej wiedzy. Odpowiadamy wyłącznie na pytania dotyczące nas samych oraz naszych odczuć na temat konkretnych produktów. W zależności od długości takiej ankiety oraz złożoności pytań – możemy liczyć na różne wynagrodzenie.

Jak zacząć?

W zasadzie wystarczy tylko rejestracja w wybranym panelu ankietowym, a najlepiej w kilku, ponieważ w ten sposób otrzymamy większą ilość ankiet do wypełnienia. Listę wypłacalnych paneli znaleźć można na stronie: https://zarabiajprzez24.pl/platne-ankiety-online/

Po rejestracji nie pozostaje nic innego jak wypełnienie profilu dotyczącego naszej osoby, ponieważ ankiety kierowane są do określonych grup docelowych np. do osób palących tytoń, mieszkających w danym regionie, posiadających (lub nie) dzieci itp. Przeważnie o wypełnienie tego profilu jesteśmy proszeni tuż po rejestracji, a czasem nawet przed.

Ile można zarobić?

Raczej nie nastawiajmy się na duże zarobki z wypełniania ankiet, choć nie znaczy to, że nie da się zarobić. Przeciętnie na jednej wypełnionej ankiecie zarobimy kilka złotych, więc stawka nie jest najgorsza, ale niestety ilość dostępnych ankiet jest mocno ograniczona. Przeważnie jest to raptem kilka ankiet w miesiącu, dlatego warto zarejestrować się w kilku różnych panelach. W miesiącu może uzbierać się nawet kilkaset złotych, co jest już dość przyjemnym dodatkiem do domowego budżetu.

W panelach ankietowych można zarobić zdecydowanie więcej promując je. Wystarczy zaprosić znajomych (lub nieznajomych na forach internetowych itp.), aby zarabiać dodatkowe pieniądze. Tutaj bywa różnie, czasem określony procent od zarobków, a czasem jednorazowa zapłata za rejestrację nowej osoby. W obu przypadkach potrafi to nieźle zwiększyć ilość zarabianych na ankietach pieniędzy.

Kto może zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Zaletą zarabiania na ankietach jest to, że mogą to robić również osoby niepełnoletnie, dla których będzie to dość spory dodatek do kieszonkowego. Niektóre panele ankietowe wymagają wprawdzie ukończenia 18 lat, ale znajdzie się też sporo takich, gdzie wymogiem jest jedynie ukończenie 15 lat, a czasem nawet 13. W takiej sytuacji wymagana będzie jedynie zgoda rodziców.

Czy wypełnianie ankiet to jedyny sposób zarabiania pieniędzy w internecie?

Oczywiście, że nie. Jest to jedynie jeden z bardzo wielu sposobów na zarabianie przez internet, który jest bardzo popularny ze względu na swoją prostotę. Wiele osób decyduje się właśnie na tę metodę, ponieważ nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga wkładu finansowego, a przede wszystkim – nie wymaga żadnych umiejętności.

Podsumowanie

Zarabianie na ankietach to całkiem niezły sposób na podreperowanie domowego budżetu, jeśli mamy trochę wolnego czasu i urządzenie z dostępem do internetu. Może się też okazać, że wypełnianie ankiet będzie jedynie początkiem do prawdziwego zarabiania pieniędzy w internecie, które z powodzeniem może zastąpić etat.

Podobne posty

One Comment

 1. Według mnie, najlepsze panele ankietowe z których systematycznie zarabiam to:

  1) ySense (dawniej Clixsense) – konieczność samodzielnego sprawdzania dostępności ankiet

  2) Opinie.pl

  3) Badanie Opinii

  4) Greenpanthera -ankiety płatne w dolarach

  5) SW Panel – konieczność samodzielnego sprawdzania dostępności ankiet

  6) Toluna.com

  7) Reaktor Opinii

  8) Life Points

  9) Klub Kantar

  10) i-Say

  11) E-panel

  Zarabianie na ankietach jest to praca dla cierpliwych – kokosów z tego nie ma ale miesięcznie zarobić 200-300 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *