Reklama na samochodzie – czy można tak zarobić pieniądze?

Reklama na samochodzie to bardzo popularny i często spotykany sposób na reklamowanie firmy. Przeważnie firmy decydują się na oklejenie własnej floty, ponieważ jest to koszt jednorazowy, a może przynosić ciągłe efekty. Jak to wygląda w sytuacji, gdy prywatna osoba zdecyduje się okleić własny samochód? I czy w ogóle można na tym zarobić?

Czy reklama na samochodzie to dobry pomysł?

Zacznijmy od tego, że większa część osób nigdy nie chciała i nie planuje oklejać własnego samochodu żadnymi reklamami. Przeważnie psują one mocno wygląd auta, choć zdarzają się naprawdę kreatywne reklamy, które potrafią go nawet poprawić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są reklamy magnetyczne.

No, ale załóżmy, że nie przykładamy aż takiej wagi do wyglądu samochodu i służy nam on jedynie do poruszania się z miejsca A do miejsca B. W tej sytuacji, reklama na samochodzie może być świetnym sposobem na dochód pasywny, dzięki któremu zwróci nam się część kosztów wydanych na paliwo, a często nawet trochę zostanie. Wszystko uzależnione jest od pokonywanych kilometrów.

Ile można zarobić?

Ciężko określić jednoznacznie wysokość zarobków z udostępniania powierzchni reklamowej swojego samochodu, ponieważ zależy to od kilku czynników m.in. rodzaju posiadanego samochodu, miasta po którym głównie się porusza, czy ilość pokonywanych kilometrów. Średnio jest to około kilkuset złotych miesięcznie. Stanowi to więc całkiem niezły dodatek do domowego budżetu.

Gdzie szukać ofert?

Tutaj niestety zaczynają się schody, ponieważ W Polsce jeszcze nie jest to zbyt popularny sposób na reklamę własnego biznesu. Oczywiście pomijając oklejanie własnej floty, ze względu na jednorazowy koszt. Dla osób zdecydowanych umieścić reklamę na samochodzie problemem jest fakt, że jest zdecydowanie więcej chętnych od zapotrzebowania. Niestety mało, która firma decyduje się na umieszczenie reklamy u osoby prywatnej, więc ciężko będzie znaleźć tego typu ofertę na różnego rodzaju portalach z ogłoszeniami. Możemy ewentualnie spróbować dodać ogłoszenie w stylu “umieszczę reklamę na samochodzie”, podać swoją cenę, ilość pokonywanych kilometrów oraz miejsca, w których porusza się samochód. Przy odrobinie szczęścia znajdzie się zainteresowany.

Dedykowane aplikacje

Co ciekawe, w internecie znaleźć możemy również specjalne strony, a nawet dedykowane aplikacje na telefon, które mają pomóc w znalezieniu zainteresowanych na reklamę na samochodzie. Jedną z takich aplikacji, którą możemy znaleźć np. w Google Play jest SticnGo. W teorii wszystko wygląda bardzo fajnie, ale niestety i tam brakuje zleceń, co możemy wywnioskować po opiniach w sklepie.

Czy reklama na samochodzie to dobry pomysł? – podsumowanie

Reklama na samochodzie to sam w sobie całkiem niezły pomysł na dochód pasywny, gdyby nie to, że ciężko znaleźć dobrą ofertę. Zdecydowanie łatwiej zarobić pieniądze w internecie, gdzie różnego rodzaju ofert nie brakuje.

Dla właściciela firmy zdecydowanie bardziej opłacalne jest oklejenie własnych, firmowych samochodów niż płacić co miesiąc osobie prywatnej za tego typu reklamę. Zwłaszcza, jeśli firma posiada dość pokaźną flotę.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *