jak rzucić palenie

Jak rzucić palenie w sposób naturalny

Rzucenie palenia może być prawdziwą męką dla większości palaczy. Jednakże papierosy, które są całkowicie powszechne w naszym społeczeństwie, rzeczywiście destylują truciznę do naszych ciał. Nadszedł czas, aby rzucić palenie na dobre! Bez uciekania się do vaporizera lub substytutów nikotyny (nieskuteczne stosowane samodzielnie) możliwe jest naturalne rzucenie palenia. Oto 5 wskazówek, jak to osiągnąć.

Rzuć palenie: przewiduj!

Aby nie narażać się na porażkę, nie wchodź w to dla kaprysu. Ważne jest, aby zaplanować moment, w którym zamierzasz rzucić palenie i przygotować się psychicznie. Ponieważ rzucenie nałogu, jakim jest palenie, musi mieć wartość, bądź świadomy i przemyślany. Pomoże Ci w tym wybór daty, np. w dniu Twoich urodzin lub w dniu symbolicznego dla Ciebie wydarzenia. Warto również wybrać porę roku, w której nie będziemy musieli się zbytnio stresować. A przed wielkim dniem, zacząć zmniejszać spożycie papierosów, aby przyzwyczaić się do gestu i nikotyny stopniowo.

Wykorzystanie dywersji do rzucenia palenia.

Kiedy rzucasz palenie, przechodzisz przez kilka nieprzyjemnych stanów fizycznych i emocjonalnych: zmęczenie, zły nastrój, nadpobudliwość lub napady depresji. Ale teraz, kiedy już podjąłeś decyzję, nie cofaj się. Za każdym razem, gdy pomyślisz o papierosie, znajdź alternatywę. Posłuchaj ulubionej piosenki na pełnej głośności, żuj gumę, wypij dużą szklankę wody za jednym zamachem, krzycz, śpiewaj, zadzwoń do przyjaciela, posprzątaj dom, weź kąpiel lub idź pobiegać. 5 minut ćwiczeń oddechowych, takich jak koherencja serca, również może cię uspokoić i uciszyć frustrację.

Odstresuj się z pomocą roślin.

Wśród sprzymierzonych roślin podczas rzucania palenia, waleriana jest królem. Można go przyjmować w postaci nalewki macierzystej, suszonego korzenia lub kapsułek: zielarz, lub farmaceuta będzie w stanie udzielić porady. Rozpocznij kurację co najmniej tydzień przed rzuceniem palenia. Dla większej skuteczności należy łączyć go z innymi roślinami o działaniu uspokajającym, takimi jak passiflora, rumianek czy chmiel. I wdychaj olejek eteryczny z lawendy w chusteczce za każdym razem, gdy masz ochotę na papierosa. Odpręż się.

Nagradzaj się.

Aby być zachęconym w opłakiwaniu przyjemności lub uzależnienia, nagroda może być konieczna. Poza tym, że tytoń jest śmiertelnie niebezpieczny, staje się coraz droższy. W pudełku, które wybrałeś z miłością, wsuwaj każdego wieczoru euro odpowiadające papierosom, które zwykle paliłeś przed rzuceniem palenia. Kiedy tylko chcesz, wydaj pieniądze z tej skarbonki na coś, co lubisz robić lub kupować. I nie przestawaj. Aby nagrodzić się ponownie, zauważ każdą pozytywną zmianę od czasu rzucenia palenia: lepszy oddech, lepszy wygląd, lepsze wyczucie smaku. Ciesz się prostymi przyjemnościami, które znalazłeś!

Spróbuj hipnozy, aby rzucić palenie.

Aby rzucić palenie w sposób naturalny, można również działać na swoją podświadomość z pomocą hipnoterapeuty. Podczas jednej lub kilku sesji hipnoterapeuta zmieni Twój stosunek do tytoniu tak, abyś się go brzydził, uciekał od niego lub był na niego obojętny, w zależności od tego, jaką formę przybierał Twój nałóg do tej pory. Hipnoza nie jest terapią refundowaną przez ubezpieczenie społeczne. Wybierz dobrze swojego terapeutę dzięki temu oficjalnemu katalogowi i oblicz cenę swojej sesji w pakietach tytoniowych.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *