Idealne gry na wiosnę

Wiosna to moment idealny na rozpoczęcie czegoś nowego. Wiosna to czas aktywności dziecięcej. Idealnie by było, gdyby była doskonale zbilansowana. Ważna jest i to bardzo aktywność fizyczna, ale dla zachowania równowagi przyda się też nieco relaksu – dzieci uwielbiają gry komputerowe. Warto pozwolić im na spędzenie odrobiny czasu w świecie wirtualnym, wybierając jednak takie gry, które będą nie tylko relaksowały młodego człowieka, ale miały również liczne walory edukacyjne. Na wiosnę doskonale sprawdzą się edukacyjne gry dla dzieci, takie jak Momio czy Star Stable (Zobacz: https://www.bananki.pl/gry/star-stable-120/ ).

Star Stable jest przeglądarkową grą o koniach, dedykowaną dziewczynkom w wieku 9-16 lat. Tematem przewodnim gry są oczywiście konie, towarzyszące graczom we wszystkich przeżywanych przez nich przygodach. Gra do pewnego momentu jest całkowicie darmowa – dopiero po osiągnięciu 5 poziomu bezpieczeństwa, aby grać dalej najeż dokonać symbolicznej opłaty. Akcja gry Star Stable toczy się w fantastycznej i magicznej krainie Jorvik. Co ważne, każdy gracz może dopasować wygląd i umiejętności konia do własnych preferencji.

Dlaczego warto dać szansę dziecku na poznanie gry Star Stable? Jest to wartościowa gra między innymi ze względu na:

  • – możliwość pobudzenia kreatywności przy tworzeniu własnego konia,
  • – dostępność wielu akcji w trybie multiplayer, co daje szanse poznania rówieśników z bardzo różnych zakątków świata.
  • – gra nie wymaga jakichkolwiek instalacji (jest to gra przeglądarkowa),
  • – konieczność opieki nad koniem – to w dużej mierze uczy dziecko empatii i odpowiedzialności za innych,
  • – gra jest przez długi okres darmowa – opłaty są wymagane dopiero po osiągnięciu 5 poziomu.

Poza Star Stable niezwykle ciekawym przeżyciem dla najmłodszych może być także gra Momio. Jest to niezwykle ciekawa, ale przede wszystkim bardzo bezpieczna platforma (nad tym czuwa mnóstwo osób z różnych zakątków świata), więc rodzice nie muszą obawiać się jakichkolwiek zagrożeń czekających na ich dzieci. Choć jest to stosunkowo młoda gra, to już zdążyła zaskarbić sobie szerokie grono zwolenników. Warto wiedzieć, że jest to jedna z niewielu gier wyłączonych i niedostępnych po godzinie 23 – wszystko po to, by dzieci nie spędzały bez wiedzy rodziców przy ekranie tabletu, smartfona czy komputera całej nocy. Gra, podobnie jak wiele innych zaczyna się od wykreowania postaci – płeć, kolor skóry, kolor włosów, ubranie. Dodatkowo każdy z graczy posiada swój dom,który może urządzić przy pomocy dostępnych środków. To gra, która bardzo pobudza dziecięcą kreatywność, dając jej dość duże możliwości do popisu. W grze jest możliwość wykupienia własnego pupila – dziecko będzie musiało o niego dbać i starać się o zaspokojenie wszystkich jego potrzeb – to kolejny z edukacyjnych walorów tej gry. Gra Momio daje dziecku mnóstwo możliwości kreowania siebie i pobudzania własnej fantazji.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *