internet mobilny otvarta

Prędkość i niezawodność: Dlaczego internet mobilny w Otvarta to najlepszy wybór?

Trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie bez stałego dostępu do Internetu. Świat cyfrowy oferuje nam dziś nie tylko rozrywkę i możliwość komunikacji z innymi ludźmi, ale także pozwala wykonywać pracę, uczyć się, dokonywać transakcji finansowych, etc. Internet jest także potrzebny naszym urządzeniom, takim jak np. kamerki, systemy alarmowe, komputery czy telewizory, by móc w pełni nam służyć.

Masz to w kieszeni

Czasy, kiedy z Internetu korzystało się wyłącznie pod dachem własnego domu, biura czy kafejki internetowej, bezpowrotnie minęły. Dziś, jeśli się chce pozostawać online, trzeba mieć dostęp do Internetu mobilnego. Zalety tego rozwiązania są oczywiste. Wystarczy tylko wyobrazić sobie sytuację, gdy podczas pobytu poza domem bylibyśmy zmuszeni zrobić coś ważnego w np. aplikacji bankowej, a bylibyśmy z jakiegoś powodu odcięci od sieci. Właśnie pewność, że żadna istotna wiadomość ani szansa nas nie ominie, to największa zaleta Internetu mobilnego. Sam dostęp do niego to jednak dopiero połowa sukcesu. Druga część to jakość i szybkość transmisji. Tutaj świetnym wyborem jest oferta marki OTVARTA. Dzięki współpracy z siecią Plus, oferta operatora MVNO spełnia obydwa te kryteria. Badanie, przeprowadzone w maju 2023 roku wykazało, że to właśnie marka z charakterystycznym zielonym logo oferuje najszybsze połączenia internetowe w kraju. Również pod względem zasięgu swoich nadajników Plus od lat plasuje się w ścisłej czołówce, pokrywając 99% powierzchni Polski. Klientom daje to pewność, że ich połączenie nigdy nie straci na jakości.

internet mobilny 21gb

Oferta premium, spoza karty

Wybierając dla siebie ofertę Internetu mobilnego, warto od razu odrzucić wszystkie propozycje nieregularne, tzw. “na kartę”. Korzystanie z nich wiąże się zwykle z ograniczeniami. Jeśli wykupiony pakiet danych okaże się zbyt mały, trzeba dokupić kolejny, co nie zawsze jest proste. W tym czasie prędkość przesyłu danych jest bardzo niska i praktycznie nie da się wtedy korzystać z większości usług. Dla klienta sytuacja jest o tyle niewygodna, że kupując karty za niewielkie kwoty znacznie przepłaca za każdy gigabajt (w porównaniu z ofertami abonamentowymi).

Smiling women wearing casual clothes sitting on chairs at table with coffee in ceramic cups and taking selfie on smartphone

W sieci OTVARTA wszystkie pakiety są oferowane w formie abonamentowej. Dzięki temu klient nie musi pamiętać o kupnie nowych doładowań, szukać punktów sprzedaży lub wstukiwać długich kodów, przejmować się stopniem zużycia transferu danych, itd. Powoduje to także, że wszystkie usługi, wymagające stałego, nieprzerwanego dostępu do szybkiego łącza, mogą być realizowane bez najmniejszych zakłóceń. Dodatkowo, większość pakietów w OTVARTA (swoją drogą, dość pojemnych – “najniższy” pozwala na transfer aż 10 GB danych), zawiera także opcję korzystania z dodatkowego pakietu danych w nocy (100 GB lub 200 GB) bez dopłat, co doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy trzeba ściągnąć lub przesłać dalej ogromne ilości danych, np. cały sezon serialu.

Pod dobrym adresem

Decydując się na ofertę mobilnego dostępu do Internetu, warto także rozważyć kwestię adresacji IP urządzeń, które będą korzystały z urządzenia. Standardem na rynku jest przydzielanie użytkownikom dynamicznego adresu IP. Oznacza to, że nawet jeśli dana osoba loguje się do sieci z tego samego urządzenia i miejsca, za każdym razem będzie miała przyznany inny adres. Jest to rozwiązanie dość uciążliwe, szczególnie tam, gdzie chcemy utworzyć sieć dla większej liczby urządzeń i użytkowników (np. w firmie lub w domu). Wówczas zmiana adresów utrudnia identyfikację osób i urządzeń, przez co trudniej chronić nasze dane przed włamaniami lub np. wykorzystywaniem naszego transferu danych przez niepowołane osoby. Internet mobilny w sieci OTVARTA daje możliwość przydzielania wszystkim urządzeniom stałych adresów IP. Pomaga to nie tylko w dbaniu o bezpieczeństwo sieci, ale także analizie ruchu i wykorzystania danych. Kolejną pomocną funkcją jest możliwość nadawania numerów IP publicznych i prywatnych. Ten prosty sposób na podział użytkowników na “zewnętrznych” (np. goście, pracownicy firm współpracujących) i “wewnętrznych” (domownicy, pracownicy, etc.) bardzo pomaga w sytuacjach, gdzie chcemy zarządzać siecią w bardziej profesjonalny sposób, niż po prostu pozwalając wszystkim na wszystko.

Podsumowując jednym słowem: wygoda

Podsumowując, oferta Internetu mobilnego w sieci OTVARTA daje klientom znacznie większe możliwości niż typowy dla rynku standard. Wspólnym mianownikiem tej propozycji jest wygoda użytkownika. Dzięki rozliczeniu abonamentowemu (do wyboru kilka wariantów ilości transferu danych), klient nie musi przejmować się stanem swojego konta, szukać kiosków lub wklepywać długich kodów, by móc kontynuować korzystanie z sieci. Możliwość bezpłatnego korzystania z dodatkowego pakietu danych w nocy pozwala “bezboleśnie” ściągać duże repozytoria plików, np. dokumentację techniczną czy całe sezony ulubionych seriali. I wreszcie szeroki zakres zarządzania adresami IP daje możliwość profesjonalnego zarządzania siecią, dbania o bezpieczeństwo przesyłanych danych i ułatwia analizę ruchu sieciowego. 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dzięki najbardziej elastycznej propozycji na rynku i atrakcyjnym cenom, oferta internetu mobilnego w OTVARTA należy do najciekawszych na rynku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *