avatarland metawers

Awatarowe metawersy stają się hitem spotkań online

Świat rzeczywisty z wirtualnym coraz bardziej się przenikają. Tempo zmian potęguje pandemia i nikogo dziś nie dziwią konferencje czy spotkania świąteczne online. Gigant technologiczny Meta (dawniej Facebook) ogłosił, że wkrótce stworzy swój własny “metaverse”. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba na to czekać. W metawersach dostępnych w naszym kraju, już od ponad roku dzieje się bardzo wiele.

Platformy do organizacji wydarzeń online, awatary, a nawet metawersy to pojęcia, o których mówi się coraz częściej. Wyjaśnijmy zatem, czym są i dlaczego już teraz rewolucjonizują konferencje, kongresy, eventy firmowe, a nawet spotkania świąteczne.

Czym są metawersy?

Jeśli kiedykolwiek uczestniczyliście w konferencji online lub w integracji pracowników online, na pewno na własnej skórze odczuliście niedoskonałości powszechnie dostępnych rozwiązań. Wideokonferencje i webinary są niestety męczące. Zwłaszcza streaming, to w zasadzie odpowiednik biernego oglądania telewizji. Na szczęście wchodzimy już w kolejny, ciekawszy etap digitalizacji naszego życia online. Rozwiązania, które pozwalają uczestnikom odczuć prawdziwe emocje i głęboko zaangażować się w wydarzenie online, są już dostępne na polskim rynku. Metawersy, bo o nich mowa, to awatarowe platformy online, wykorzystujące technologię, którą każdy z nas zna z gier komputerowych. Uczestnicy wydarzenia – awatary,  tworzą swoje cyfrowe tożsamości, wchodzą do komputerowej przestrzeni 3D (np. wirtualnego centrum konferencyjnego) i uczestniczą w konferencjach onlinewirtualnych targach czy prelekcjach, w naturalny sposób integrując się z innymi uczestnikami. Takie wydarzenia online dostarczają prawdziwych emocji, wrażeń i skutecznie angażują uczestników. Wirtualna przestrzeń 3D, choć może brzmieć jak fikcja, stała się już rzeczywistością i jest dostępna również w Polsce pod marką AVATARLAND. Kilka metawersów do wyboru to cały ekosystem doświadczeń, który zapewnia uczestnikom maksymalną wygodę i mnóstwo atrakcji, a jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Metawersy napędzane są przez wirtualne platformy, gdzie każdy użytkownik może kontrolować swojego awatara i np. wziąć udział w spotkaniu, konferencji online czy imprezie integracyjnej. Najważniejsze składniki i cechy awatarowej platformy do organizacji wydarzeń online to:

  • wirtualny świat – może być odwzorowaniem świata rzeczywistego lub zupełnie abstrakcyjną przestrzenią online. Uczestnicy eksplorują ten świat za pomocą własnego komputera, urządzenia mobilnego lub nawet okularów VR,
  • interakcje uczestników – metawersto platforma, która łączy uczestników reprezentowanych przez ich awatary. Komunikacja jest zdecydowanie bardziej naturalna niż np. wideokonferencje. Wystarczy podejść do innego awatara i po prostu rozpocząć rozmowę – zupełnie jak w normalnym świecie,
  • dostępność, ekologia, bezpieczeństwo – wirtualny świat jest zawsze dostępny, zdrowy dla środowiska i bezpieczny dla użytkowników. Nie narażając nikogo na kosztowne podróże, możesz zaprosić prelegentów z drugiego końca globu lub zintegrować duże zespoły pracowników rozproszonych po całym świecie. W metawersie wszyscy czują, że są razem i blisko siebie, a do tego dobrze się bawią – tak jak w grze komputerowej.

Dlaczego warto wybrać metawersy AVATARLANDU?

Platformy awatarowe są dużo bliższe wrażeniom z uczestnictwa w wydarzeniu na żywo niż oglądanie streamingu lub udział w tradycyjnych tzw. konferencjach online. Nie są tak męczące w odbiorze, za to mocniej angażują uczestników i zapewniają im dużą dawkę rozrywki. Jako organizator wydarzenia online możesz samodzielnie stworzyć środowisko, w którym będą przebywać awatary uczestników. Wirtualni użytkownicy, prawie jak w świecie rzeczywistym, rozmawiają, wymieniają się wiedzą, uczestniczą w konferencji, targach lub integracji pracowników.  Możesz tu nawet zorganizować koncert, imprezę taneczną czy spotkanie świąteczne online. Konferencje z awatarami to świetna zabawa, która łączy ludzi i sprawia, że łatwiej przyswajają nową wiedzę. Jest to idealne urozmaicenie w przypadku, gdy pracownicy mają na co dzień do czynienia z pracą zdalną i wideokonferencjami, które na dłuższą metę są po prostu męczące.

W ciągu ostatniego roku w metawersach Avatarlandu zorganizowano już ponad setkę wydarzeń awatarowych, m.in. dla branży IT, medycznej, finansowej, farmaceutycznej, edukacyjnej, telekomunikacyjnej oraz dla kilkudziesięciu klientów korporacyjnych. Za sterami metawersów oferowanych przez Avatarland stoi doświadczona załoga techniczna, event menadżerowie i konferansjerzy. Mnogość pozytywnych komentarzy na LinkedIn czy na Facebooku, świadczy o tym, że metawersy stają się tej zimy najbezpieczniejszą i najpopularniejszą lokacją eventową dla wszelkiej maści spotkań online. Relacje z kilku takich wybranych wydarzeń możecie zobaczyć w filmowym archiwum Avatarlandu.

Dlaczego konferencja z awatarami jest lepsza niż inne formy online, a nawet od spotkania w formie stacjonarnej? Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o liczbę uczestników. Koszty są maksymalnie zoptymalizowane (nie płacisz za dojazd, zakwaterowanie ani wyżywienie), a w wydarzeniu łatwo mogą wziąć udział uczestnicy, prelegenci i wystawcy z całego świata.

Platforma awatarowa wynajęta w Avatarlandzie to dopiero początek przygody. Doświadczony zespół podpowie Ci, jakie aktywności pomogą maksymalnie wykorzystać jej potencjał i dostarczyć uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Wynajmując platformę online, do swojej dyspozycji otrzymasz również event managera, który pomoże ułożyć harmonogram działań i dopilnuje wszystkiego zwłaszcza, jeżeli nigdy wcześniej nie organizowaliście aż tak innowacyjnych, wirtualnych eventów.

Nie wiesz, która platforma najlepiej spełni Twoje potrzeby? Zapisz się na wirtualną wycieczkę z przewodnikiem, który opowie o wszystkich możliwościach tego typu rozwiązań. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę https://avatarland.eu/

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *