szkolenia online

Szkolenia on-line czy warto zdobywać wiedzę zdalnie?

Co prawda wyrażenie „nauka zdalna” zdążyło się ostatnimi czasy mocno zdewaluować dzięki pandemii i przeniesieniu nauczania szkolnego przed ekrany komputerów, jednak nie oznacza to, że specjalistyczne szkolenia jak np. z zakresu email marketingu, tworzenia stron www, czy reklamy w sieci odbywające się on-line są mniej wartościowe niż te stacjonarne. Przeciwnie, często są o wiele bardziej wartościowe, ale o tym za chwilę.

Oferta szkoleniowa on-line jest na prawdę imponująca -dlatego też stojąc przed wyborem konkretnej oferty powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów, które mogą aczkolwiek nie muszą przesądzić o tym czy zakupiony kurs przyniesie nam korzyść.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu on-line

Aktualność – nikogo nie trzeba przekonywać, że w internecie czas biegnie szybciej. Zanim kupisz kurs sprawdź czy oferowana wiedza jest aktualna.

Wartość merytoryczna – zapoznaj się z programem szkolenia i upewnij, że oferowana wiedza jest dostosowana do twoich potrzeb i dotychczasowych umiejętności

Osoba prowadzącego – dowiedz się czy prowadzący jest praktykiem, jakie ma doświadczenie, nie pomijaj też możliwości zapoznania się z wersją demo kursu lub odwiedź kanał prowadzonego na YouTube. Zobacz jakiego używa języka, czy nagrania są na dobrym poziomie technicznym, czy sposób prowadzenia Ci odpowiada.

Dostęp do kursu – upewnij się, że czas, przez który masz dostęp do kursu jest wystarczający dla Ciebie abyś przyswoił dostępny materiał

Wsparcie – często dodatkiem do szkolenia jest dostęp do zamkniętej grupy wsparcia gdzie kursanci mogą wymieniać doświadczenia i uzyskać dodatkową pomoc od twórcy kursu, warto z tego skorzystać.

Cena – przyjęło się, że rzeczy wartościowe nie są tanie. W przypadku kursów on-line ta zasada nie zawsze się sprawdza. Dzięki dużej konkurencji często możemy trafić n a prawdę wartościowe szkolenie w przyzwoitej cenie.

Opinie użytkowników, zobacz co dotychczasowi uczestnicy szkodzenia mówią o nim. Dobrze jest jeśli opinie wystawiane są przez firmy lub osoby podpisujące się z imienia i nazwiska tak abyś mógł zweryfikować czy takie osoby faktycznie istnieją. Opinie podpisane tylko imieniem, mogą być opiniami , które wstawił sobie Twórca szkolenia.

Przykładem kursu on-line spełniającego powyższe kryteria, jest niewątpliwie kurs WordPress. Autor szkolenia, jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje prowadzone są prostym językiem, ważne kwestie są często powtarzane. Świetnym rozwiązaniem jest też to, że w ramach opłaty za szkolenie kursant ma bezterminowy dostęp do materiałów oraz wszystkich aktualizacji jakie się pojawiają – biorąc to pod uwagę cena za szkolenie jest bardzo przystępna. W przypadku pytań i problemów po zakończeniu szkolenia, kursanci posiadają dostęp do zamkniętej grupy wsparcia gdzie mogą otrzymać pomoc.

Szkolenia on-line są świetną alternatywą zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które nie mogą sobie pozwolić na spędzanie kilku godzin poza biurem czy też dla kobiet, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje podczas urlopu macierzyńskiego. Niewątpliwym atutem jest też fakt, że dzięki stałemu dostępowi do materiału można zdobywać wiedzę w dogodnym dla siebie miejscu i czasie i wracać do zagadnień, które chce się utrwalić. Takich możliwości nie daje szkolenie stacjonarne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *