Przez ten popularny błąd możesz stracić prawo jazdy na 15 lat! Prawo wchodzi w życie

Wprowadzone zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Niektórzy cieszą się i twierdzą, że są bardzo potrzebne, inni z kolei uważają, że są zbyt rygorystyczne.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracowało nad poprawkami od wielu miesięcy. Zmiany mają przede wszystkim uderzyć w piratów drogowych, którzy nie zatrzymują się do policyjnych kontroli. Teraz każdy kto zignoruje polecenie zatrzymania się, popełni przestępstwo. Nie dość, że grozi za to kara 5 lat więzienia, to jeszcze zostanie mu odebrane prawo do kierowania pojazdami, i to nawet na 15 lat!

Wszystko przez policyjne statystyki?

Według oficjalnych danych, w 2015 roku aż 24 tysiące kierowców zignorowało patrole policyjne próbujące zatrzymać ich do rutynowej kontroli!

Na tym nie koniec zmian

1. Od teraz każdy, kto spowoduje wypadek pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, odsiedzi minimum 2 lata w więzieniu.

2. Jeżeli będziesz prowadzić pojazd mimo, iż zostało Ci zabrane prawo jazdy, będą za to groziły 2 lata pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów przez okres 15 lat!

3. Jeżeli sąd orzekł już wobec Ciebie zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to usiądziesz za kółko, trafisz do więzienia na 5 lat.

4. Zmiany obejmują również regulacje dotyczące badania trzeźwości kierowców. Będą one teraz przeprowadzane bardzo często, a nie tylko wobec osób, co do których policja ma podejrzenia, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.

Co sądzicie o tych zmianach? Przesada, czy idą w dobrym kierunku?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *