Papież Franciszek OSZALAŁ! Teraz to już przesadził.

Papież Franciszek dość często zadziwiał cały świat swoimi kontrowersyjnymi, proimigranckimi wypowiedzami, jednak teraz wywołał olbrzymią burzę pośród pracowitych środowisk

Papież przybył z wizytą do centrum dla azylantów w Bolonii – Zamieszkuje tam aktualnie około tysiąc osób. Kiedy uchodźca z Afryki podarował Papieżowi opaskę identyfikacyjną z imieniem i numerem 3900003 ten założył ją z niebywałym uśmiechem.

Papież Franciszek twierdzi, że był to gest solidarności z uchodźcami, którzy codziennie dochodzą do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Wielu ludzi, którzy was nie znają, boją się was. Z tego powodu uważają, że mają prawo was osądzać w sposób zimny i surowy – powiedział Franciszek.

Później Papież oddał hołd tym, którzy próbowali dostać się do Europy, lecz “pochłonęła ich pustynia lub morze”. Franciszek wyraźnie potępił także tych, którzy są przeciwko imigrantom.

– Jeżeli patrzymy na sąsiadów bez litości, ryzykujemy, że nawet Bóg będzie na nas patrzył bez litości

Papież Franciszek wezwał rządy oraz sektor prywatny do tworzenia “korytarzy humanitarnych dla uchodźców znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji”

To się po prostu w głowie nie mieści!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *