jak przygotować zaproszenia na ślub

Jak przygotować zaproszenia na ślub? Podpowiadamy!

Lista gości już przygotowana, terminy i usługi dokładnie ustalone – pora rozesłać zaproszenia ślubne i czekać na potwierdzenie przybycia. Nie warto odkładać tej kwestii na ostatnią chwilę. Elegancka, dopracowana w każdym calu papeteria ślubna jest bardzo istotna. Pokazuje Twoim bliskim, że zależy Ci na podniosłym, bawiącym zmysły charakterze uroczystości. Jak się jednak za to zabrać? Jak wypisać zaproszenie ślubne i czy można zrobić je samodzielnie? Odpowiadamy!

Zaproszenia ślubne DIY – jak to się robi?

Wesele jest bardzo często ogromnym wydatkiem. Nic dziwnego, że wiele par, chcąc zaoszczędzić, próbuje zrobić własne zaproszenia ślubne DIY. Można je zaprojektować w wybranym programie graficznym, a następnie zlecić ich druk na przykład na papierze kredowym czy czerpanym. Jednakże warto zaznaczyć, że wymaga to dużych zdolności i dostępu do programów, które często są płatne – także bardzo drogie. Z kolei ręczne wypisywanie i dekorowanie zaproszeń ślubnych wymaga dużych nakładów pracy i czasu. To zadanie dla wytrwałych miłośników scrapbookingu czy rysunku. Bez wątpienia trzeba doskonale znać się na tych dziedzinach, by móc stworzyć coś pięknego. Eleganckie zaproszenia DIY to wyraz zaangażowania, który na pewno poruszy Twoich gości, jednak w okresie zbliżającej się ceremonii może na to zabraknąć czasu. Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności na najwyższym poziomie, lepiej zdecydować się na gotowe zaproszenia ślubne.

Indywidualny charakter i projekt zaproszenia

Nie tylko ręcznie robione zaproszenia ślubne mogą być w pełni spersonalizowane. Manufaktury specjalizujące się w wytwarzaniu efektownej papeterii ślubnej także umożliwiają dostosowanie poszczególnych elementów. Najczęściej możesz przyjrzeć się proponowanym szablonom i wybrać ten, który jest najbardziej zbliżony do Twojej wizji. Na dalszych etapach doprecyzowuje się szczegóły – wzory, kolory elementów na zaproszeniach ślubnych, liternictwo, treść, dodatki, wygląd koperty i wszystkie inne sprawy związane z papeterią. Możesz też zdać się na gust ekspertów i wybrać konkretny szablon. Zajmuje to trochę czasu, ale nadal jest to znacznie mniej skomplikowane niż własnoręczne wykonywanie zaproszeń ślubnych lub projektowanie ich w programie. Polecamy zastanowić się nad połączeniem wizualnym elementów i barw na zaproszeniu ślubnym z motywem przewodnim uroczystości. Można na przykład wykorzystać szkice kwiatów, które Panna Młoda zamierza mieć w bukiecie lub przytwierdzić suszoną gałązkę.

Co powinno zawierać zaproszenie ślubne?

Zaproszenia ślubne powinny jednak nie tylko bawić oko gości i zapowiadać zbliżający się wielki dzień, ale przede wszystkim mają funkcję praktyczną. Co powinno się na nich znaleźć, by były jednoznaczne? Ważne jest, by ograniczyć treść do niezbędnego minimum. Nie powinny być przeładowane informacjami– wtedy po pierwsze sprawiają wrażenie chaotycznych, po drugie utrudniają zrozumienie najważniejszych elementów.

Należy w nich podać:

1) kto konkretnie jest zaproszony na ślub – dotyczy to także tego, czy dzieci są zaproszone.

2) miejsce ślubu (wraz z precyzyjnym adresem) , a także miejsce, w którym odbywać się będzie wesele. Ułatwi to nawigację. Jest to szczególnie istotne w przypadku ślubów kościelnych ze względu na to, że w tym samym mieście mogą znajdować się kościoły różnych wyznań pod tym samym wezwaniem.

3) datę i godzinę

Zaproszenie na ślub powinno być uprzejme. To oficjalna forma, ale jest w niej miejsce na deklarację wzajemnej miłości. Niektóre pary decydują się na zamieszczenie krótkiej sentencji. Najważniejsze jednak, by w dniu ślubu nikt nie miał wątpliwości co do daty i miejsca. Na osobnej karteczce możecie umieścić informacje co do prezentów: czy chcecie gotówkę, czy zależy Wam na kwiatach, czy może jednak wolicie otrzymać wino.

Blooming Elegant – zaproszenia ślubne z miłością do piękna

Jeśli chcesz postawić na zaproszenia stworzone z dbałością o detale, warto przyjrzeć się marce Blooming Elegant. Jest prowadzona przez małżeństwo, którego pasją jest tworzenie wyjątkowej papeterii ślubnej w najwyższych standardach estetycznych, z pięknymi grafikami i efektownym liternictwem. Dostępne wzory to propozycje, które można modyfikować – oboje chętnie także podpowiadają, jak można wzbogacić szablon, by zachować harmonię i przejrzystość. W poszukiwaniu zaproszeń ślubnych warto sprawdzić ofertę małych manufaktur. Ceny są atrakcyjne, a jednak idą w parze z pięknym wzornictwem, które zachwyci Twoich gości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *