złomowisko

Złomowanie pojazdów Rawicz

Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wykazały, że w 2021 roku legalnie poddano kasacji 485,5 tysięcy samochodów osobowych. Jest to wynik wyższy aż o 80 tys. w porównaniu do poprzedniego roku. Oznacza to poprawę poziomu życia społeczeństwa, które coraz częściej zmienia auta. Jest to także ogromny popyt na złomowiskach, który niestety przyciąga szarą strefę. Dlatego chcemy uwrażliwić i uczulić klientów, aby korzystali z usług dobrych punktów demontażu pojazdów. Jak to zrobić? O tym w tekście.

W poszukiwaniu niskich cen

Poszukując dobrego i uczciwego złomowiska, najlepiej zadzwonić do kilku i zobaczyć, jaką ofertę przedstawią i jak się do nas odnoszą. Jak w każdej rodzinie są czarne owce, które negatywnie rzutują na resztę. Tym bardziej naznaczone są szroty, więc należy się wyzbyć wszelkich uprzedzeń i nie myśleć, że jest to świat, który zatrzymał się w PRL-u. Jest wiele prężnie działających firm, w których tradycja łączy się z rzeczywistością. Dlatego warto szukać takich miejsc i przede wszystkim skontrolować cennik, aby mieć pewność, że nie ma jakichś ukrytych kosztów.

Pozytywnym przykładem jest złomowanie pojazdów – DWCAR. Nie ukrywają żadnych cen, a jedyne co ukrywają, to asy w rękawie w postaci darmowego dowozu auta, nawet na lawecie. Na tyle liczą się z klientem, że wycena jest za darmo. Profesjonalna obsługa, atrakcyjne ceny. Czemu nie skorzystać?

Złomowanie aut Rawicz – skrupulatnie i przejrzyście

Marszałek Województwa Wielkopolskiego nadaje uprawnienia do prowadzenia złomowiska. Dla szrotów jest to duża odpowiedzialność polegająca na konieczności przestrzegania prawa. Trzeba być obeznanym, jak należy się obchodzić z materiałami szkodliwymi takimi jak płyny, oleje czy akumulatory, które należy zabezpieczyć przed wyciekiem do gleby. Tym bardziej powinno się być na baczności jeśli chodzi o poduszki powietrzne – w niepowołanych rękach mogą wybuchnąć i kogoś skrzywdzić. Wszelkie niebezpieczne i szkodliwe substancje należy ewidencjonować i utylizować.

Wiele szrotów chcąc zarabiać więcej, nie przestrzega wszystkich przepisów i dyrektyw, a nawet wprost działa nielegalnie. Nie warto z takimi firmami mieć cokolwiek wspólnego. Może to się skończyć kontaktem ze skarbówką, w gorszym przypadku policją i prokuraturą. Złomowanie jest zgodne z prawem, kiedy otrzymasz odpowiednie dokumenty. One pozwolą wyrejestrować wrak w Urzędzie Komunikacji, a to upoważnia do odzyskania reszty kwoty ze składki OC. Nie próbuj dostać więcej pieniędzy, zwykle „aż” o 100 zł złomując w nielegalny sposób. Nie znasz potem historii auta, może być na przykład wykorzystane do przestępstwa. Warto?

Dowód rejestracyjny lub karta pojazdu zaginęła. Czy jest to problem przy wyrejestrowaniu pojazdu?

Niepotrzebne są żadne tłumaczenia, aby móc zezłomować i wyrejestrować auto. Należy udać się do Urzędu Komunikacji. Powinno się wypełnić i okazać oświadczenie o nieposiadaniu konkretnego dokumentu. W przypadku zabrania go przez policję bądź kradzieży trzeba okazać zaświadczenie informujące o tym fakcie. Jeśli auto nie zdążyło być zarejestrowane na nowego właściciela, potrzebny jest dokument, że należy on do danej osoby. Dla firmowego samochodu trzeba przygotować wydruk z KRS-u. Jeśli istnieje więcej właścicieli i nie są obecni w urzędzie, powinni dostarczyć swoje pełnomocnictwa. Po okazaniu wszystkich dokumentów zostanie wydane zezwolenie na zezłomowanie auta.

Kasację auta należy powierzyć firmie, która oprócz miłej i szybkiej obsługi, ma misję związaną z ochroną środowiska i przestrzeganiem stosownych przepisów. Profesjonalizm, atrakcyjne ceny, darmowe przywiezienie wraku to atuty, które składają się na DWCAR. Ich profesja i doświadczenie związane z rodzinnym interesem to złomowanie aut Rawicz. Oprócz Rawicza ich zasięg obejmuje również rejon Wielkopolski, Dolnego Śląska i województwa lubuskiego.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *