lady chłodnicze

Profesjonalne chłodnictwo do gastronomii

Przechowywanie produktów spożywczych w odpowiedniej temperaturze to nie tyle obowiązek restauratora, cukiernika, sprzedawcy i hotelarza, ile dbanie o ich świeżość. Regały i lady chłodnicze pozwalają na wyeksponowanie ciast, ciastek, galaretek i świeżo wyciskanych soków, a także wędlin i serów. Z kolei lodówki, szafy mroźnicze czy zamrażarki skrzyniowe przydają się w kuchni – pozwalają zapewnić właściwe warunki przechowywania żywności. Jaki podstawowy sprzęt chłodniczy dla gastronomii warto wybrać?

Po pierwsze, wyposażenie chłodnicze do kuchni

Właściwie przechowywane produkty i półprodukty to podstawa dobrego smaku restauracyjnych dań i kawiarnianych słodkości. Aby żywność zachowała świeżość, a także swoje walory smakowe i wizualne, każda firma gastronomiczna musi być wyposażona w odpowiednią liczbę chłodziarek.

W zależności od tego, czy prowadzisz sklep mięsny, czy raczej osiedlowy sklep ze zdrową żywnością, inna może być liczba i rodzaje chłodziarek. W przypadku firm cateringowych, restauracji i kawiarni, które serwują nie tylko desery, lecz także śniadania i lunche, przydatna może być podobna ilość sprzętu chłodniczego dla gastronomii co w przypadku mniejszych samodzielnych restauracji i restauracji hotelowych.

Zajrzyj do kategorii Chłodnictwo dla gastronomii w naszym sklepie z wyposażeniem gastronomii i sklepów LODO – wybierz profesjonalny sprzęt chłodniczy, który pomoże Ci rozwinąć swój gastronomiczny biznes i zyskać rzesze nowych klientów. Profesjonalne chłodnictwo zostaw w naszych rękach, a Ty skup się na czarach w kuchni… Sprawną pracę zespołu i pokaz ich umiejętności, które ujawnią się na talerzach gości, ułatwią wysokiej klasy chłodziarki gastronomiczne.

wyposażenie sklepu lady chłodnicze

Wyposażenie kuchni możesz uzupełnić m.in. o szafy chłodnicze zapleczowe, które sprawdzą się nie tylko w kuchniach, lecz także na zapleczach sklepów mięsnych, rybnych i spożywczych. W przypadku żywności mrożonej niezbędne są z kolei zamrażarki stojące i skrzyniowe. Jeśli prowadzisz piekarnię, możesz wybrać także specjalistyczne piekarnicze szafy mroźnicze i chłodnicze. Nie brakuje też stołów chłodniczych i stołów mroźniczych, które są niezbędne m.in. w pizzeriach.

Niektóre rodzaje sprzętów przydają się nawet w kwiaciarniach albo w sali kawiarnianej lub restauracyjnej, ale schowane pod blatem. Pracownicy mają wtedy wszystko pod ręką, ale z dala od oczu klientów. Florystki mogą prezentować albo przechowywać szczególnie delikatne rośliny w efektownych altanach i regałach chłodniczych na kwiaty. Z kolei w sali dla gości mleko do kawy, cytryny podawane w plastrach do herbaty i wiele innych produktów, które pracownicy zazwyczaj chcą mieć pod ręką, warto przechowywać w wygodnych w użytkowaniu i praktycznych chłodziarkach podblatowych.

Po drugie, sprzęt chłodniczy na ekspozycję

Skoro jemy przede wszystkim oczami, a wygląd kanapki, ciasta albo wielokolorowej galaretki może zachęcić do ich spróbowania, zawsze dobrze jest zadbać o estetyczne zaprezentowanie produktów, np. w witrynie ekspozycyjnej. W naszym sklepie znajdziesz wiele sprzętów chłodniczych dla gastronomii, które sprawdzą się w biznesach o różnym profilu.

lodówki chłodnicze do napoi

Jeśli zależy Ci na wyeksponowaniu wielu produktów, najlepsza może okazać się szafa chłodnicza przeszklona. Sprawdzi się np. latem w sklepie do chłodzenia napojów i zapewnienia spragnionym klientom bogatego wyboru wody lub napojów gazowanych. Warto korzystać z niej także w restauracji czy kawiarni do przechowywania świeżych warzyw i owoców w sali dla gości. Jeśli Twoi klienci mogą np. sami komponować skład świeżo wyciskanych soków, taki sprzęt ułatwi im wybór składników. Poza tym będzie dla klientów gwarantem tego, że Twoi kucharze korzystają ze świeżych produktów – w końcu sami mogą przekonać się o tym, zaglądając do przeszklonej szafy mroźniczej.

Podobną rolę odgrywają lady cukiernicze i regały chłodnicze. Prowadzisz kawiarnię albo restaurację? A może jesteś właścicielką lub właścicielem sklepu spożywczego bądź cukierni? Lady i regały chłodnicze świetnie sprawdzają się do wyeksponowania produktów, które podaje wyłącznie sprzedawca. Jeśli po część oferowanej żywności Twoi klienci mogą sięgać sami, wybierz chłodziarki, myśląc o samoobsłudze. Komfort samodzielnych zakupów i odciążenie pracowników może być zasługą np. regałów chłodniczych i lad chłodniczych chłodzonych nawiewem.

lady chłodnicze wystawowe

Zajmujesz się sprzedażą produktów mrożonych, takich jak lody, dania mrożone i mrożonki owocowo-warzywne? Swoim klientom możesz ułatwić wybór potrzebnych produktów. Zdecyduj się na odpowiedni sprzęt chłodniczy dla sklepów, taki jak zamrażarki skrzyniowe z szybą przeszkoloną, witryny wyspowe mroźnicze i szafy mroźnicze.

Podsumowując, chłodziarki dla gastronomii i sklepów to szeroka oferta sprzętu chłodniczego i mroźniczego, który wesprze rozwój Twojego biznesu. Zadbaj o odpowiednie przechowywanie żywności, a także o przyciągającą wzrok ekspozycję restauracyjnych dań, ciast w cukierni, a nawet bukietów w kwiaciarni… W naszym sklepie znajdziesz potrzebne wyposażenie chłodnicze sklepów i gastronomii!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *