ubezpieczenie kredytu

Ubezpieczenie kredytu – czy warto ?

Coraz większa część społeczeństwa korzysta z różnego rodzaju kredytów. Niesłabnącą popularnością cieszą się kredyty hipoteczne, umożliwiające zakup mieszkania czy sfinansowanie budowy domu. Wciąż chętnie także zaciągane są kredyty gotówkowe czy konsumenckie. Banki, jak również liczne instytucje kredytowe prosperujące w Polsce, oferują korzystne warunki kredytowe, co zdecydowanie sprzyja zaciąganiu pożyczek. Zaciągając kredyt kredytobiorca musi się jednak liczyć z tym, że wraz z pożyczką często oferowane jest ubezpieczenie kredytu, na które może się on zdecydować, ale nie musi, a część instytucji kredytowych obowiązkowo wymaga wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Czym zatem jest tego rodzaju ubezpieczenie i czy warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie kredytu – co zawiera i kiedy warto je wykupić

Banki i instytucje kredytowe oferują przeróżne typu ubezpieczeń swoich pożyczek. Standardowo są oferowane tradycyjne polisy na życie, ale równie często są proponowane ubezpieczenia obejmujące ryzyko utraty zdrowia i pracy. Ich zadaniem jest nie tylko ubezpieczenie życia kredytobiorcy, ale przede wszystkim możliwość ściągnięcia zobowiązań przez niego zaciągniętych w sytuacji jego niewypłacalności. O ile większość osób decydujących się na wzięcie pożyczki zwykle posiada standardową polisę na życie i nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania się kredytobiorcy, to ubezpieczenie na wypadek utraty zdrowia czy pracy warto wziąć pod uwagę. Życie pisze bowiem przeróżne scenariusze i nigdy nie możemy mieć pewności, że nagle nie zmieni się nasza stabilna sytuacja finansowa i czy nie utracimy stałego, comiesięczny dochód umożliwiający systematyczną spłatę zaciągniętych zobowiązań.

Koniecznie zainwestuj w ubezpieczenie

Wydawać by się mogło, że ubezpieczenie kredytu to zbędny wydatek, co więcej, znacząco podnoszący wysokość comiesięcznej raty kredytowej. Pamiętajmy jednak o tym, że niecodzienne zdarzenia losowe nie są rzadkością i mogą przytrafić się każdemu, dlatego warto na ten wypadek odpowiednio się zabezpieczyć. Ubezpieczenie kredytu często może być także niezbędną formalnością ułatwiającą otrzymanie pożyczki, zwłaszcza jeśli jest to jedyna forma zabezpieczenia kredytu, a na ewentualnych żyrantów nie możemy liczyć. W takiej sytuacji kredyt musi koniecznie zostać ubezpieczony.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *