Laflora.pl – specjaliści o od dostaw florystycznych

Na rynku istnieje dużo firm zajmujących się dostawą kwiatów, czy to zamówionych internetowo, czy telefonicznie. Poziom obsługi tych kwiaciarni jest różny, od bardzo rzetelnych firm, starających za wszelką cenę wywiązać się ze swoich zobowiązań, po firmy które potrafią nie dostarczyć kwiatów pogrzebowych na czas. Przyjrzyjmy się jednej z najlepszych firm z branży dostaw florystyczno – kwiatowych.

Firma z pasja

Firma ta, ma siedzibę w Gdańsku, lecz dzięki posiadaniu kwiaciarni w całej Polsce, oferuje swoje usługi niemal w całym kraju. Setki kwiaciarni, a co za tym idzie tysiące zadowolonych klientów rocznie, są najlepszym opisem. Warto zauważyć, że LaFlora istnie już ponad 20 lat, dzięki temu jest w stanie zapewnić dostawy najlepszych gatunkowo kwiatów, gwarantując zawsze ich świeżość. W trosce o klientów, zapewniają wsparcie telefoniczne prze 6 dni w tygodniu.

Możliwości dostawy

Firma gwarantuje dostawy niemal w całej Polsce, sieć kilkuset kwiaciarni gwarantuje sprawną dostawę praktycznie w każdy zakątek kraju. Jako, że zamówienia są wysyłane z najbliższej kwiaciarni względem punktu dostawy, może się zdarzyć, że przez lokalną dostępność niektórych kwiatów, kompozycje będą delikatnie odbiegać od przedstawionych na stronie internetowej przykładów.

Dostawy odbywają się 7 dni w tygodniu. Zamówienia złożone do godziny 17:00 mogą być zrealizowane w tym samym dniu, nawet w ciągu 2 godzin (w dni robocze). W sobotę, zamówienia z dostawą w ten sam dzień, musza być złożone do 15:00. Dostawa niedzielna jest możliwa wyłącznie po złożeniu zamówienia w sobotę do godziny 15:00.

Dostawy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 21:00, a w weekend od 10:00 do 18:00 (dla soboty) oraz od 10:00 do 15:00 (dla niedzieli). Warto jednak pamiętać, ze w dni ustawowo wolne od pracy, nie ma możliwości dostawy kwiatów.

Orientacyjna godzina dostawy, podana podczas składania zamówienia, może ulec zmianie w związku chociażby z korkami w mieście. Jednakże, jeżeli wybieramy zamówienie kwiatów na pogrzeb, mamy gwarancję dostarczenia na wybraną godzinę. Dostawa zawsze pozostaje darmowa.

Zamówienia i płatności

Serwis umożliwia składanie zamówień za pośrednictwem strony internetowej, co jednak ważne, istnieje również możliwość składania zamówień przez maila oraz telefon. Wystarczy np. zadzwonić do kwiaciarni, przedstawić którą kompozycję i gdzie chcemy zamówić, a kurier dostarcza ją po opłaceniu.

Płatności możemy dokonać za pośrednictwem tradycyjnego przelewu bankowego, co istotne, obsługują przelewy międzynarodowe, więc nie będzie problemu z przelewem z zagranicznego rachunku bankowego. Istnie również możliwość płatności szybkimi przelewami internetowymi, kartami kredytowymi i debetowymi oraz kodem BLIK.

Co ważne, podczas dostawy kurier nie zdradzi kto jest nadawcą przesyłki, taką informację możemy umieścić na liściku, a co najważniejsze, nie poda ceny – zostanie to w tajemnicy przed obdarowanym.

Dla osób prowadzących firmę, bądź zamawiających służbowo kwiaty, na uwagę będzie zasługiwać możliwość szybkiego otrzymania faktury VAT.

Na jakie okazje?

W kwiaciarni laflora.pl można zamówić kwiaty na każdą okazję, można zamawiać własne kompozycje. Jednakże, firma wychodzi naprzeciwko klientom i oferuje gotowe kompozycje na najważniejsze życiowe sytuacje:

 • Walentynki
 • Dzień Matki
 • Dzień Kobiet
 • Kwiaty na urodziny
 • Kwiaty na ślub
 • Kwiaty na rocznicę
 • Kwiaty na przeprosiny
 • Boże Narodzenie
 • Wielkanoc
 • Dzień Ojca
 • Dzień Chłopaka
 • Wszystkich Świętych

Podstawowe kompozycje

Laflora stara się dopasowywać do panujących, a ciągle zmieniających się, obyczajów oraz przede wszystkim potrzeb swoich klientów. Dlatego też, kompozycje na poszczególne okazje zostały starannie dobrane oraz przemyślane, bazując min. na opiniach klientów oraz wieloletniej obecności na rynku florystycznym.

Kwiaty pogrzebowe

Odejście kogoś bliskiego jest niewątpliwie bardzo smutnym czasem, chcąc symbolicznie pożegnać taką osobę, większość osób decyduje się na zakup wiązanek lub wieńców. Najpopularniejszym rozwiązaniem są wieńce na podkładzie z naturalnego igliwia lub liści, o kształcie owalnym lub okrągłym. Jest to, najbardziej okazała forma kwiatów na tą okazję, sięgająca rozmiarów 120cm. Skromniejszą kompozycją będą wiązanki pogrzebowe, szczególnie często wybierane przed dalszą rodzinę lub symboliczne bukiety pogrzebowe.

Najczęściej, do kompozycji używa się białe lub kremowe róże lecz równie popularne są w odcieniach różu. Chryzantemy, goździki, lilie czy storczyki, również mogą zagościć w kwiatach na pogrzeb. Ważne, by kompozycja była wyważona, dobrana do tej smutnej uroczystości.

Bukiety walentynkowe

Walentynki, są tym szczególnym świętem, kiedy kwiaciarnie przeżywają istne oblężenie. Jako, że kompozycja kwiatowa, po dzień dzisiejszy pozostaje najlepszym, a zarazem najprostszym sposobem okazania drugiemu uczuć, z ochotą tysiące ludzi zamawiają bukiety dla swoich partnerów.

W kompozycji kwiatowej zdecydowanie królują róże, czerwone róże, symbol walentynek kojarzonych przecież z tym kolorem. Czasami, jako dodatek stosuje się kwiaty w innych kolorach, np. różu. W walentynkowych bukietach znajdziemy dużo zieleni, która podkreśla czerwień róż.

Kwiaty na ślub

Najważniejsze, o czym należy pamiętać, wybierając kwiaty na ślub osoby nam bliskiej, to dopasowanie kompozycji do jej charakteru, upodobań. Najbezpieczniejszym rozwiązanie jest wybór kwiatów w jasnej tonacji, pasujących do bieli sukni panny młodej.

Najczęściej spotkamy w bukietach: jasne róże, goździki, frezje, eustomy. Jeżeli decydujemy sami komponować bukiet, należy pamiętać że istnieje kilka, niepisanych zasad:

 • Nie daje się chryzantemów oraz kalii – kojarzą się raczej z pogrzebem
 • Ilość kwiatów w bukiecie powinna być nieparzysta – tradycja
 • Nigdy kwiaty doniczkowe, zawsze cięte

By nie popełnić faux-pas, najlepiej zdać się na gotowe kompozycje kwiaciarni.

Dzień kobiet

Pomimo że rozkwit tego święta przypada w Polsce na smutne czasy Polski Ludowej, o tyle obecnie jest bardzo chętnie kultywowane. Pierwotnie królowały w tym dniu goździki i tulipany, obecnie raczej kompozycje wielokwiatowe, kolorowe, żywe. Im więcej kolorów, im bardziej różnorodny i „wesoły” bukiet, tym lepiej odda radość towarzyszącą nam w tym dniu.

Bukiety wg ilości kwiatów

Istnieje możliwość zamawiania róży w różnej długości (od krótkich, przez średnie, aż po długie) spiętych w kompozycję z delikatnym przybraniem. Takie rozwiązanie będzie idealne, gdy chce się podarować bukiet miłośnikowi tych kwiatów lub gdy liczba kwiatów ma coś symbolizować jak chociażby 30 róż na 30-lecie małżeństwa. Laflora oferuje kompozycje od 8 aż do 100 róż.

Najpopularniejsze kompozycje

W ofercie laflora.pl znajduje się kilka absolutnych hitów sprzedaży. Jednym z nich z pewnością jest bukiet 19 długich, czerwonych róż, przepasanych okazałą kokardą. Jest to idealny prezent dla drugiej połówki, nawet bez okazji.

Kolejną pozycją, o której należy wspomnieć jest bukiet „Eksplozja kolorów” który został stworzony w myśl jednej zasady „im więcej kolorów, tym lepiej”. Będzie doskonały jako prezent dla osób o żywym i otwarty charakterze, a także na wszystkie mniej oficjalne okazje.

Ostatnią kompozycją, o której nie sposób nie wspomnieć, jest bukiet o chwytliwej nazwie „Zalotne spojrzenie”. Bukiet stworzony z myślą o prostocie i dobrym smaku, a jednocześnie chęci wyrażenia uczuć. Użyto zbilansowanej kompozycji róż, goździków, santini.

Nie tylko kwiaty cięte

To, co zasługuje na uwagę, to dostępność w ofercie kwiaciarni internetowej kwiatów doniczkowych, które również możemy zamówić w dostawie. Mogą to być zarówno storczyki jak i kwiaty kwitnące ułożone w kolorową kompozycję.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest trwałość kompozycji kwiatowych, nie musimy się obawiać o to, że po kilku dniach będą nadawać się do wyrzucenia. Odpowiednio zadbane, mogą stać tygodniami, warto jednak, w tym wypadku, zapoznać się z wymaganiami środowiskowymi danego gatunku.

Dodatki do kwiatów

O ile nikogo nie zdziwi dostępność w kwiaciarni np. koszy na kwiaty, o tyle na uwagę zasługują pozostałe dodatki. Istnie możliwość zamówienia czekoladek razem z kwiatami, co świetnie sprawdzi się w walentynki. Na mniej formalne okazje, równie dobrym pomysłem może okazać się dołożenie do bukietu pluszowej maskotki. Wysyłając kwiaty na pogrzeb, można wzbogacić zamówienie o znicz.

Bilecik z życzeniami

Do każdego bukietu, istnieje możliwość dodania bileciku z życzeniami. Będzie to świetny pomysł na spersonalizowanie kompozycji. Jeżeli, uda  się dodatkowo wymyślić lub skorzysta z gotowych wierszy, zapewni się niebywałą przyjemność obdarowanej osobie. Warto zaznaczyć, że bileciki są darmowe do każdego zamówienia.

Program rabatowy

Jako, że firma bardzo dba o swoich klientów, oferuje przystąpienie do programu rabatowego. Wystarczy założyć konto w serwisie internetowym, przed pierwszym zamówieniem, a następnie zbierać punkty. Każde wydane 100zł to 1 % rabatu, mamy możliwość otrzymania do 10% stałego rabatu na nasze zamówienia. Zniżka będzie automatycznie ujmowana w cenach prezentowanych na stronie (po zalogowaniu do serwisu).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *