Huawei Band 7 – dla kogo i do czego się przyda?

Huawei Band 7 jest najnowszym fitness-orientowanym zegarkiem od Huawei. Ma wiele funkcji, które z pewnością mogą być przydatne dla osób ćwiczących regularnie. Dzięki niemu możemy monitorować tętno, kroki, aktywność i sen, a także śledzić trasę biegu lub jazdy na rowerze. Dostosowuje się do naszego stylu życia i możemy go używać nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale również do codziennego noszenia.

Wygląd Huawei Band 7

Huawei Band 7 z wyglądu przypomina zwykłą opaskę fitness. Jest lekki i wygodny w noszeniu, a także łatwy w obsłudze. Posiada dotykowy ekran LCD, który umożliwia łatwe przeglądanie danych oraz dodawanie nowych funkcji. Na opasce znajdziemy również kilka przycisków, które służą do sterowania głównymi funkcjami. 

Specyfikacja techniczna Huawei Band 7

  • Wymiary: 44,35 x 26,0 x 99,9 mm,
  • Waga: bez paska 30 g,
  • Ekran: dotykowy 1,47 AMOLED, 194 x 368 px,
  • Wodoodporność: 5 ATM (do 50 metrów),
  • Żywotność baterii: 14 dni typowego użytkowania.

W pełni naładowany smartwatch Huawei Band 7 może działać nawet 14 dni, ale w przypadku niskiego stanu baterii możemy skorzystać z funkcji szybkiego ładowania, dzięki której w ciągu 5 minut przedłużymy jego czas użytkowania o kolejne 2 dni.

Podstawowe funkcje smartwatcha Huawei Band 7

  • Pulsoksymetr – smartwatch nie tylko monitoruje saturację SpO2 i tętno, ale również powiadomi nas, jeśli wartości spadną poniżej prawidłowego zakresu,
  • Dobrej nocy – urządzenie identyfikuje 6 podstawowych problemów związanych ze snem i oferuje ponad 200 porad opartych na wiedzy naukowej,
  • Sportowe poruszenie – Huawei Band 7 posiada aż 96 programów treningowych, w których na bieżąco monitoruje nasz wysiłek, a dodatkowo ocenia, podpowiada i motywuje do działania,
  • Spokój ciała i ducha – czujnik stresu wraz z relaksacyjnymi ćwiczeniami oddechowymi, które pomogą uzyskać lepsze samopoczucie. Co więcej, smartwatch przypomina także o odpowiednim nawodnieniu, spożywaniu posiłków, czy nawet o przyjmowaniu leków.

Oczywiście nie możemy też zapomnieć, że Huawej Band 7 oferuje również bezpośredni dostęp do podstawowych funkcjonalności naszego smartfona. Do takich zaliczamy połączenia, smsmy, sprawdzanie pogody, sterowanie muzyką, czy nawet robienie zdjęć telefonem z poziomu smartwatcha.

Podsumowanie

Huawei Band 7 to dobry smartwatch, który powinien zadowolić przede wszystkim osoby aktywne, choć świetnie sprawdzi się również jako “zwykły zegarek”. Docenią go również seniorzy, jak i osoby, które po prostu chcą mieć większą kontrolę nad swoim organizmem. Jego sporą zaletą jest także stosunkowo niska cena, więc warto rozważyć zakup nawet nie dysponując dużym budżetem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *