liczenie rachunków

Lombard – podstawowe informacje

Lombard jest placówką, która jest pomocna w sytuacji, kiedy potrzebujemy gotówki, lub chcemy zakupić towar po niskiej cenie. W miejscu tym można zastawić swoje przedmioty, których już nie używamy lub nie są nam potrzebne. W lombardzie można także nabyć różne przedmioty w okazyjnych cenach.

Dlaczego coraz częściej korzystamy z usług lombardu?

Dziś często mamy trudności z zapewnieniem sobie i naszym rodzinom stabilności finansowej. Szczególnie skomplikowana sytuacja powstaje, gdy na drodze napotykamy góry nieprzewidzianych wydatków. Dlatego wsparcie finansowe jest często bardzo potrzebne i doceniane. Wsparciem tym może być zastaw wartościowych przedmiotów lub sprzętów, które posiadamy w naszych domach.

Czy wiesz jak wygląda zastaw przedmiotu w lombardzie?

Usługi lombardu polegają na tym, że zostawiamy przedmiot lub sprzęt w placówce i mamy określony czas na wywiązanie się z zobowiązania, jeśli termin minie, przedmiot staje się własnością lombardu. Przedmiot ten następnie jest wystawiany na sprzedaż w placówce lombardu, jest to cena atrakcyjna, niższa niż w sklepie.

Jakie rzeczy możemy zastawić w lombardzie?

Można rozróżnić wiele rzeczy, które lombard może zaakceptować. Warunkiem koniecznym, jest przede wszystkim wartość materialna. Warto wiedzieć, że lombardy nie mają obowiązku przyjmowania rzeczy, które tam zanosimy, nie mają także obowiązku podawania przyczyny swojej odmowy. Jakie zatem przedmioty możemy zastawić w lombardzie? Zapewne pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to przedmioty drogocenne, o dużej wartości materialnej. jest to na pewno droga biżuteria, a także elektronika i sprzęt AGD. Do grupy przedmiotów przyjmowanych przez lombardy zaliczają się także sprzęty multimedialne i GSM, czyli telefony, laptopy, czy też tablety. Dużą wartość mogą mieć również kolekcje antyków, czy też dzieła sztuki.

Jakich rzeczy lombard może nie przyjąć do zastawienia?

Czasami lombardy nie przyjmują naszych rzeczy. O jakich rzeczach mowa? Głównie o takich, które trafiają do placówki mocno uszkodzone. Lombard może odmówić przyjęcia laptopa lub telefonu komórkowego z widocznymi zarysowaniami matrycy czy ekranu. Przedmiotami, które bardzo rzadko są przyjmowane w zastaw, to ubrania – nawet jeśli są one markowe i kosztowały nas kilka tysięcy. Lombardy często, na drodze wyjątku, przyjmują pod zastaw drogocenne futra oraz suknie ślubne, ale tutaj również liczy się bardzo dobry stan tych przedmiotów.
Decydując się na skorzystanie z usług lombardu możemy szybko uzyskać gotówkę bez przechodzenia przez szereg zbędnych formalności.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *