kaszlący mężczyzna

Kaszel palacza? Powiedz mu NIE! Wypróbuj nebulizator membranowy

Palenie papierosów to jedna z największych przyjemności osób uzależnionych od nikotyny, jednak wiąże się z pewnym ryzykiem. Długotrwałe palenie może być przyczyną wielu przykrych dolegliwości. Najbardziej uciążliwym objawem jest jednak gęsty, mokry i produktywny kaszel, który uaktywnia się szczególnie z samego rana. Jest to niezwykle uciążliwa dolegliwość, z którą zmagają się przeważnie osoby, które palą papierosy przez wiele lat. Niemniej podobna dolegliwość może również przytrafić się osobom, które nigdy przedtem nie miały do czynienia z paleniem papierosów. Rzucanie palenia lub ograniczenie do minimum kontaktu z dymem papierosowym w niektórych sytuacjach, może być niemal niemożliwe – ma na to wpływ wiele czynników. Jak więc radzić sobie z uporczywym kaszlem palacza? Jest jedno urządzenie, które może w tym skuteczne pomóc: nebulizator membranowy.

Terapia inhalacjami

Zdecydowana większość palaczy ma problem z kaszlem palacza z samego rana. Po przebudzeniu organizm budzi się, a wraz z nim kaszel. U nałogowego palacza dochodzi bowiem do patologicznego rozrostu gruczołów śluzowych, a co za tym idzie, do nadprodukcji wydzieliny. Kaszel palacza i towarzyszące mu objawy można jednak skutecznie złagodzić. Wszystko to, dzięki nebulizatorowi.

Nebulizatory to urządzenia, które pomagają w terapii schorzeń układu oddechowego. Podobne działanie mają również inhalatory – te zaś są przeznaczone do doraźnego leczenia, np. w sytuacji niegroźnych ataków astmy. Nebulizatory natomiast, to urządzenia, które wykorzystuje się do długotrwałych terapii chorób przewlekłych, np. Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP), która swoją drogą może być następstwem nieleczonego kaszlu palacza. Specjaliści polecają je również do stosowania profilaktycznego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Powiedz kaszlu palacza wyraźne i głośne: STOP!

Groźne powikłania spowodowane ignorowaniem gęstego kaszlu palacza, mogą być przyczyną poważnych problemów w przyszłości. W walce z przerostem gruczołów śluzowych i nadprodukcją wydzieliny pomóc może – nebulizator membranowy. Dlaczego właśnie membranowy? Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów nebulizatorów. Wspomniane membranowe (które określa się również, jako siateczkowe), ultradźwiękowe i kompresorowe (zwane również pneumatycznymi). Niemniej jednak to właśnie nebulizator membranowy jest jednym z najbardziej wydajnych urządzeń dostępnych na rynku – w każdej aptece.

Przy pomocy wspomnianego urządzenia można podawać wszystkie leki przeznaczone do nebulizacji, w tym, w szczególności sól fizjologiczną NaCl o stężeniu 0,9%. Leczenie metodą inhalacji jest jedną z najskuteczniejszych metod terapii schorzeń układu dróg oddechowych. Specjaliści twierdzą, że jest to skuteczna alternatywa dla takich środków jak tabletki, syropy, czy wszelkie zastrzyki. Nebulizacja nie obciąża żołądka, działa bezpośrednio na drogi oddechowe i można ją stosować już od najmłodszych lat życia – nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by stosować ją zarówno u noworodków, niemowlaków, jak i osób w zaawansowanym wieku.

Nebulizator – i kaszel palacza znika bez śladu

Nebulizatory skutecznie działają na różne choroby i schorzenia układu dróg oddechowych o charakterze przewlekłym. Przewlekły kaszel palacza, można leczyć właśnie za pomocą inhalacji. Pomagają one bowiem w rozrzedzaniu gęstej i lepkiej wydzieliny oraz późniejszym jej odkrztuszaniu. Bardzo dobrze nawilżają błony śluzowe nosa i gardła, a także łagodzą wszelkie podrażnienia. Podawanie leków drogą wziewną jest o wiele skuteczniejsze, niż każda inna metoda, dlatego warto konsultować z lekarzem podobne metody.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *