słoje i pojemniki szklane

Słoje i pojemniki szklane – przechowywanie i dekoracje

Bywają kuchnie prawie sterylne, kiedy właściciele nie ustawiają na blatach i otwartych półkach żadnych produktów. Wchodzi się do takiej kuchni jak do sklepu meblowego, trochę wieje chłodem, ale za to widać, że panuje tu nieskazitelny porządek.

Kuchnia nabiera życia i wydaje się przytulniejsza, jeśli widać, że się w niej gotuje i jada. Ustawione pod ręką przyprawy w zgrabnych szklanych identycznych słojach lub pojemnikach będą łatwo dostępne. Mogą też stanowić naturalną dekorację, bo przyprawy są przecież kolorowe. Zamykane szklane słoje i pojemniki kuchenne można wykorzystać także do zrobienie ciekawych dekoracji.

Pojemniki szklane z deklami do przechowywania żywności

Przechowywanie suchych produktów w opakowaniach, w których je kupujemy bywa kłopotliwe. Papierowe i foliowe torebki szybko się niszczą, a ich zawartość może się znaleźć na dnie szuflady. Taki bałagan to nie tylko kwestia estetyki, ale też pożywka dla moli i innych insektów, a takich gości w kuchni naprawdę nie potrzebujemy. Zakupienie kilku identycznych szklanych słoi z drewnianymi deklami rozwiąże problem z rozsypującą się mąką lub kaszą. Jeśli będą stały w szufladzie nisko położonej, można opisać na wieczkach, co jest w każdym słoju. Jeśli będą umieszczone w szafce na wysokości wzroku, to zawartość będzie widoczna.

Przyprawy i zioła świetnie się przechowuje w mniejszych pojemnikach szklanych z deklami drewnianymi. Jeśli wybierzesz pojemniki z szerokim otworem, wygodnie sięgniesz po zawartość łyżeczką lub ręką. Ustawione w szeregu na półeczce lub kuchennym blacie będą ozdobą pomieszczenia.

Dekoracje w szklanym słoju – pomysły na jesień i zimę

Duży szklany słój jest idealną przestrzenią dla jesiennej lub zimowej dekoracji. Można go wypełnić kasztanami i żołędziami albo szyszkami poprzetykanymi kolorowymi liśćmi. Można ustawić na dnie świecę i ułożyć wokół niej także skarby z jesiennego spaceru. Wypełniony orzechami może stanowić zapas przekąsek na długie wieczory. Jeśli w takim słoju lub szklanym pojemniku z deklem umieścimy świerkowe gałązki połączone z ostrokrzewem i ozdobami świątecznymi, otrzymamy dekorację okolicznościową.

Przed zakupem słoi lub pojemników szklanych warto przemyśleć, do czego będą użyte i kupić po kilka takich samych. Łatwiej je wtedy ustawić na półce lub w szufladzie, lepiej się też prezentują na zewnątrz. Szkło i drewno to materiały dodające wnętrzu elegancji, zawsze na czasie, a dodatkowo – zapewniające właściwe przechowywanie produktów spożywczych.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *