drewniany domek letniskowy

Drewniane domki całoroczne z pasją

Posiadanie działki pod miastem jest azylem dla wielu osób, które chcą odpocząć od pracy, od zgiełku i niejednokrotnie jest ostoją intymności. Dzisiejsze rozwiązania pozwalają na zakup pięknych gotowych domków, którymi możemy cieszyć się nie tylko latem, ale także i zimą. Dodatkowo takie oferty pozwalają zaoszczędzić czas i nerwy związane z formalnościami dotyczącymi budowy.

  Chciałabym rozwiać wątpliwości dotyczące wyboru domków drewnianych całorocznych. W tym celu zaprosiłam do rozmowy prezesa firmy Eko Architektura, Pana Przemysława Balcewicza.

Dzień dobry, Panie dyrektorze. Proszę powiedzieć, dlaczego Pana zdaniem firma Eko Architektura jest najlepszym producentem na rynku?

     Dzień dobry. Domki drewniane letniskowe, także całoroczne, cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku jest wiele firm oferujących konkurencyjne ceny w zakresie konstrukcji drewnianych. Jednak tylko my tworzymy nasze projekty z pasją, posiadamy duże doświadczenie i cieszymy się sporą ilością zrealizowanych zamówień. Technologia drewniana w dzisiejszych czasach jest nie tylko modna, ale także ekologiczna, wszak to surowiec odnawialny i zdrowy, który się przetwarza, a nie wytwarza. Drewno jest odporne na zniszczenia i działanie czynników atmosferycznych. Ponadto jest hipoalergiczne i utrzymuje zdrowy mikroklimat wewnątrz budynku.

     Na tle innych firm wyróżnia nas to, że przykładamy ogromną wagę do całego procesu tworzenia – zaczynając od przechowywania i suszenia drewna, które przywozimy do naszej fabryki ze Skandynawii. Tu warto zaznaczyć, że drewno północne charakteryzuje się wolniejszym tempem wzrostu, co przedkłada się na jego wytrzymałość.

     Projekty przez nas tworzone są różnorodne. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Od klasycznych domków, przez rustykalne, od mniejszej powierzchni po duże apartamenty z użytkowym poddaszem; domki letniskowe i mieszkalne. Na wszystkie dajemy 10 – letnią gwarancję jakości.

Rozumiem. Proszę wytłumaczyć naszym czytelnikom, od czego zależy komfort użytkowania domu z drewna?

     Aby dom sprostał wymaganiom użytkownika, musi spełniać funkcje utrzymania komfortu cieplnego, czyli przyjemnej optymalnej temperatury zarówno latem, jak i zimą. Nie może być w nim ani za duszno, ani za zimno. Budynek będzie energooszczędny dzięki zastosowaniu specjalnej izolacji cieplnej, która wpływa między innymi na temperaturę wewnątrz konstrukcji. Wyższy standard oznacza przecież także lepszą odporność i wytrzymałość. Tańszy domek będzie podatny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i szybko będzie wymagał remontu.

     Poza tym ściany naszych domków “oddychają” i panuje w nich wspomniany już przeze mnie swoisty mikroklimat. Dodam, iż każdy projekt jest unikalny, budowany w innowacyjnej technologii całorocznej z podwójną konstrukcją ścian, co daje komfort  nie tylko termiczny, ale i akustyczny. Proszę o kolejne pytanie.

Załóżmy, że planuję wraz z rodziną postawić całoroczny domek na działce pod miastem. Jaki będzie czas realizacji od momentu zamówienia?

     Budowa domu trwa krótko, przebiega szybko i sprawnie. Oczywiście mowa tu o projektach gotowych, których realizacja przypada na okres od 2 do 6 tygodni. Czas ten wydłuży się, jeśli Pani wybierze własne zamówienie, a wtedy omówimy wszystkie szczegóły. Czas montażu będzie zależał oczywiście od metrażu i trwa od jednego dnia do dwóch tygodni. Należy wówczas zamówić piękną pogodę, bo w czasie silnego wiatru czy deszczu nie pracujemy. Oczywiście konstrukcje przywieziemy naszym transportem, by nie uległa uszkodzeniu. Zadbamy o najdrobniejszy szczegół, bo zadowolenie klienta jest naszym priorytetem.  

Zapraszam do kontaktu i dziękuję za rozmowę. 

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *