holenderskie nasiona marihuany

Czy holenderskie nasiona marihuany są w Polsce legalne?

Holandia to państwo, w którym słynne coffee shopy z marihuaną są tolerowane, marihuana natomiast podlega dekryminalizacji. Dekryminalizacja marihuany oznacza, że nie można pójść do więzienia ani za spożywanie, ani za posiadanie, czy uprawę. W przypadku przekroczenia limitu 5 gramów posiadania i uprawy do 5-ciu roślin, można zapłacić jedynie karę grzywny.

Dzięki obowiązującym w Holandii przepisom powstało wielu producentów feminizowanych nasion marihuany, a co chwilę powstają również rośliny o coraz to nowszej genetyce i pożądanych cechach m.in. kolorze, smaku, zapachu czy zróżnicowanej ilości kannabinoidów. Do znanych i cenionych holenderskich producentów nasion należą m.in.: Royal Queen Seeds, Sensi Seeds, Female Seeds, Barney’s Farm czy Dutch Passion. Są to topowi producenci, których nasiona kupują hodowcy i kolekcjonerzy na całym świecie. Oryginalne, holenderskie nasiona marihuany można znaleźć w polskim sklepie internetowym Ziarno Życia. 

Legalność nasion marihuany w Polsce

ziarno życia

Posiadanie i sprzedaż nasion marihuany w Polsce jest legalna. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485) nasiona nie są zakwalifikowane jako prekursor do produkcji narkotyków. Złamanie prawa następuje w momencie próby wykiełkowania takiego nasionka. Nasiona marihuany sprzedawane są w Polsce wyłączenie do celów kolekcjonerskich. Po co kolekcjonować nasiona? Nasiona marihuany są jak szczelnie zamknięte paczki genetyczne. Odpowiednie przechowywanie takich nasion pozwala im na długo pozostać w czasie uśpienia, bez jakichkolwiek strat w ich jakości. Przechowując nasiona marihuany w ciemnym, chłodnym miejscu, bez wahań temperatury, zapewnimy im trwałość.

Odmiany holenderskich nasion marihuany

Dzięki możliwości hodowli konopi indyjskich m.in. w Holandii, powstają szczepy wykazujące różne działanie na organizm ludzki. W tym momencie ilość dostępnych odmian jest już tak duża, że nie sposób podać dokładnej liczby. Przyroda ma nieograniczone możliwości, dlatego po skrzyżowaniu różnych szczepów powstają kolejne i kolejne, które zawsze się czymś od siebie różnią. Wyróżnia się tzw. rodziny, do których można zaliczyć poszczególne odmiany marihuany są to m.in rodzina: Cheese, Blackberry, Orange, Skunk, Kush, Haze i wiele innych.

Każdy powstały szczep charakteryzuje się specyficznym dla siebie:

  • wyglądem np. może przybierać barwy fioletowe, pomarańczowe, lekko różowe; różny kształt i kolor liści, inny wygląd całego krzaka.
  • Zapachem i smakiem, który determinuje rodzaj i ilość poszczególnych terpenów w roślinie. Istnieją odmiany o zapachu czy smaku: diesla, cytryny, sera, przypraw, gumy balonowej, słodkich ciastek, jagód czy truskawek.
  • Efektem, za który odpowiada m.in. różna zawartość kannabinoidów konopnych tj. THC, CBD, CBG itd. Konkretny szczep może wywoływać uczucie relaksu, uspokojenia i rozluźnienia lub pobudzenia, napadu śmiechu, radości czy odczuć psychotycznych.
  • Długością i sposobem wzrostu i dojrzewania. Istnieją nasiona marihuany automatycznie kwitnące i odmiany, których kwitnienie zależy od cyklu dnia i nocy; są szczepy szybko dojrzewające około 7-8 tygodni kwitnienia i długo nawet 12 tygodni okresu kwitnienia.
  • Odpornością na szkodniki, wilgoć czy grzyby.
  • Ilością plonów. Jedne szczepy mogą dostarczyć np. 200 g suszu z rośliny, inne nawet ponad kilogram.

Połączenie różnych, wymienionych wyżej cech, czyni daną odmianę jedyną w swoim rodzaju.

opakowania fat banana

Różnorodność marihuany i jej właściwości to powód, dla którego kolekcjonowanie nasion staje się zasadne. Feminizowane nasiona marihuany dostępne w banku nasion Ziarno Życia są pełnowartościowymi nasionami, z których można wyhodować wyjątkową roślinę ( w krajach gdzie jest to legalne), oraz takimi, które z powodzeniem można kolekcjonować m.in. w naszym kraju.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *