kawa pellini

Pellini – krótka historia

Pellini swoją działalność rozpoczęła w 1922 w Weronie we Włoszech. Początki firmy Pellini nie zaczęły się od razu od kawy. Firma swoją działalność zaczęła od produkcji ziół leczniczych oraz ich dystrybucji. Dopiero po kilkunastu latach, w roku 1947 produkcja ziół zeszła na drugi plan. Rodzina zainteresowała się produkcją kawy Pellini.

Od samego początku marka Pellini wyróżniała się dużą jakością i popularnością. Dzięki temu dziś zajmuje piąte miejsce wśród producentów kawy we Włoszech. Kawa Pellini to doskonale wypalane mieszanki ziaren, przyrządzane przez równie doskonałych specjalistów.

Cały proces produkcji kawy jest zautomatyzowany, od magazynowania do uzyskania produktu finalnego. Proces produkcyjny składa się z: wysyłania ziaren do produkcji, wysyłki do magazynów, rozładunku, magazynowania następnie pakowania i paczkowania. Kolejny etap to mielenie ziaren i tworzenie mieszanek. Wypalanie, transportowanie i testowanie mieszanek. Rozładunek, załadunek i efekt finalny sprzedaż. Obecnie Pellini posiada 5000 punktów w 30 krajach.

Pellini to firma doceniana nie tylko przez Konsumentów indywidualnych, ale także przez restauracje i bary we Włoszech i na całym świecie. Pellini jest firmą, która jest szeroko znana w gastronomii, oferuje ona swoim klientom zawsze doskonałą kawę. Co roku firma produkuje 12 000 ton kawy.

Marka Pellini spełnia międzynarodowe standardy UNI EN ISO 9001:2000. Są one gwarancją odpowiedniego doboru surowców i cyklu palenia do konkretnej mieszanki kawy.

Firma Pellini oferuje kawy ziarniste i mielone w 100% arabica oraz mieszanki robusta i arabica Jednym z najbardziej klasycznych produktów jest kawa mielona w puszkach, z domieszką 100% arabiki. Wszystkie kawy nadają się do pysznego, aromatycznego espresso. Komponują się one również doskonale służąc jako „podkładka” pod kawy mleczne. Warto wiedzieć, że firma Pellini wyprodukowała także dla swoich klientów kawę bezkofeinową Pellini Top Bezkofeinowa kawa mielona. Jest to produkt dedykowany wszystkim tym, którzy z różnych względów muszą zrezygnować z kofeiny.

Marka Pellini zapisała się w serca wielu kawoszy i nieustannie wzrasta. Długoletnie doświadczenie w prażeniu i produkcji kawy sprawiają, że picie tej kawy to coś co cieszy podniebienia Konsumentów nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Dzięki swojej popularności na dzień dzisiejszy kawa Pellini jest ogólnodostępna.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *