fundacja miej serce

Fundacja Miej Serce z Rybnika zachęca rodziców dzieci niepełnosprawnych do założenia subkonta dla swojego dziecka

Fundacja Miej Serce powstała po to, by pomagać tym najbardziej bezbronnym, czyli dzieciom dla których los nie był łaskawy. Podopieczni fundacji zmagają się z chorobami, a ich rodzice walczą o to, by zdobyć środki na rehabilitację i leczenie. Głównym celem fundacji jest pozyskiwanie środków dla podopiecznych, by nie zabrakło im rehabilitacji oraz środków na leczenie. Rodzice dzieci niepełnosprawnych dają z siebie wszystko, ale niestety mimo ich wysiłków, bardzo często to nie wystarcza, ponieważ zarówno leczenie, jak i rehabilitacja jest bardzo kosztowna, a zazwyczaj jedno z rodziców musiało zrezygnować z pracy zawodowej, by zająć się niepełnosprawnym dzieckiem. Rodzice dzieci niepełnosprawnych są bohaterami, dlatego powinniśmy pomóc im w tej walce o zdrowie ich dzieci, by nie zostali sami. Każda nawet najdrobniejsza pomoc jest ważna, ponieważ pokazujemy im, że nie są sami, że wszyscy walczymy o zdrowie dzieci. A jeśli jesteś rodzicem dziecka niepełnosprawnego i potrzebujesz pomocy w zbieraniu środków na rehabilitację lub leczenie, to Fundacja Miej Serce zachęca do założenia subkonta dla swojego dziecka, by mogło zostać podopiecznym fundacji.

Jak zostać podopiecznym Fundacji Miej Serce?

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko zostało podopiecznym Fundacji wejdź na stronę internetową: www.miejserce.pl i wypełnij formularz, by zgłosić swoje dziecko. Zakładanie subkonta dla swojego dziecka jest bardzo proste – czekają Cię dwa kroki, by złożyć pełny kompletny wniosek. Pierwszym jest wypełnienie formularza z danymi opiekuna dziecka (dzięki temu jest zakładane konto opiekuna), a później wystarczy się zalogować i dodać kilka informacji dotyczących dziecka wraz z załączeniem orzeczenia o niepełnosprawności. Fundacja nie wymaga papierowych wersji dokumentacji wszystko jest zorganizowane online. Fundacja zazwyczaj do 24 godzin zatwierdza subkonto nowego podopiecznego i od tego momentu promuje subkonto na swoich stronach internetowych. Dodatkowo prowadzi wiele akcji charytatywnych, by zdobyć środki dla swoich podopiecznych. Subkonto Twojego dziecka będzie widoczne na stronie dla darczyńców fundacji więc również Ty możesz zająć się zbieraniem środków dla swojego dziecka, poprzez udostępnianie subkonta wsród znajomych czy w mediach społecznościach. Jeśli Ty nie potrzebujesz pomocy fundacji, ale przykładowoznasz rodziców dzieci niepełnosprawnych, przekaż im proszę informację na temat możliwości założenia subkonta w fundacji, ponieważ może im to pomóc w walce o zdrowie swojego dziecka.

Jakie korzyści płyną z posiadania subkonta?

Założenie i prowadzenie subkonta jest całkowicie darmowe, Fundacja Miej Serce nie pobiera żadnych opłat, ani prowizji. Fundacja Miej Serce bezpłatnie pozyskuje środki na subkonto Twojego dziecka, które możesz wykorzystać, aż do 18 roku życia dziecka. Prowadzą różne akcje charytatywne – począwszy od akcji ulotkowych, jak i internetowe zbiórki dla podopiecznych. Umożliwiają wiele możliwości wsparcia podopiecznych. Dodatkowo Fundacja Miej Serce posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), a więc rozliczając PIT można przekazać 1% podatku dla podopiecznych fundacji. Działacze fundacji zapewniają również, że nauczą Cię, jak możesz sam zbierać środki na subkonto swojego dziecka, oferują również darmowe wydrukowanie ulotek dotyczących zbierania 1%, byś mógł wśród swojej społeczności promować wpłatę 1% na subkonto Twojego dziecka. Zebrane na subkoncie środki wykorzystać można na leczenie, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny oraz wiele innych potrzebnych rzeczy​. Na podstawie opinii rodziców podopiecznych Fundacji Miej Serce wiemy, że atutem posiadania subkonta w fundacji jest szybkie rozliczanie i zwrot środków z subkonta na potrzebne wydatki. Codziennie można się skontaktować z osobą, która jest odpowiedzialna za rozliczania subkonta, a więc nie ma długiego okresu oczekiwania na zwrot środków. Na stronie internetowej fundacji jest podany numer kontaktowy, by zadać wszelkie pytania dotyczące zarówno założenia subkonta jak i rozliczenia istniejącego już subkonta. Dzięki temu podopieczni fundacji mogą korzystać z turnusów rehabilitacyjnych, które są bardzo kosztowne.

Jakie fundacja podejmuje działania, by pomóc swoim podopiecznym?

Działacze fundacji odpowiadają: “Organizujemy wiele akcji charytatywnych dla naszych podopiecznych oraz dodatkowo wspieramy rodziców i uczymy ich jak mogą sami pozyskiwać środki na subkonto swojego dziecka. Dla naszych podopiecznych organizujemy akcje ulotkowe i dodatkowo przygotowujemy bezpłatne ulotki do zbierania 1% podatku wśród rodziny i znajomych i nie tylko. Promujemy subkonta naszych podopiecznych na naszych stronach www oraz udostępniamy darczyńcom różne metody wpłaty darowizn. Ponadto codziennie zajmujemy się aktywnym pozyskiwaniem darczyńców dla naszych podopiecznych.”

Każdy może przekazać darowiznę Fundacji Miej Serce i pomóc dzieciom w potrzebie

Podopiecznymi Fundacji Miej Serce są dzieci, dla których los nie był łaskawy i codziennie wraz z rodzicami muszą walczyć o swoje zdrowie i lepsze jutro. Fundacja Miej Serce powstała po to, by pomóc im w tej walce, by uwierzyli, że świat nie jest taki zły i nie zostali sami. Każdy może dołączyć do akcji na rzecz pomocy dzieciom wpierając fundację wpłatą darowizny lub promowaniem akcji charytatywnych prowadzonych przez fundację. Najlepsze w Fundacji jest to, że każdy z Was może przekazać darowiznę i pomóc podopiecznym fundacji. Darowiznę można przekazać w dowolnym momencie, wpłacając pieniądze na konto lub korzystając z bezpiecznej płatności online.

Na stronie internetowej: https://fundacjamiejserce.pl można znaleźć bieżące informacje na temat podopiecznych oraz tego w jaki sposób wykorzystali zebrane środki.

Fundacja Miej Serce ma status organizacji pożytku publicznego (OPP); nr KRS: 0000368135 więc każdy ma również możliwość przekazywania 1% podatku dla fundacji.

Podobne posty

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *