kobieta trzyma włosy

Zadbaj o siebie, zadbaj o włosy! Jak przywrócić włosom gęstość?

Zadbaj o siebie, zadbaj o włosy! Czy któraś z nas może powiedzieć, że czuje się dobrze, pewnie i pięknie z mocno przerzedzonymi, zniszczonymi włosami? Włosy to wciąż istotny atrybut kobiecości, niestety bardzo często nie jesteśmy zadowolone z ich wyglądu i kondycji. Na szczęście możemy to zmienić, wprowadzając kilka prostych zmian.

  1. Zadbaj o siebie, zadbaj o włosy! Wprowadź kilka ważnych zmian
  2. Jak przyspieszyć porost włosów?

Włosy mogą sporo powiedzieć o ogólnej kondycji organizmu. Warto obserwować to, co się z nimi dzieje i zacząć działać, gdy pojawiają się kłopoty. Nie wiesz, co zrobić podpowiadamy?

1. Zadbaj o siebie, zadbaj o włosy! Wprowadź kilka ważnych zmian

Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Jednak niejednokrotnie przyczyna jest bardziej prozaiczna, niż się nam wydaje. W kwestii pielęgnacji włosów,  tak, jak w kwestii diety, warto wprowadzić kilka zdrowych nawyków i poprawić dzięki nim kondycję włosów, nie wydając kroci. O jakich nawykach mowa? Oto kilka ważnych zmian, które pomogą ci właściwie pielęgnować włosy i poprawić kondycję włosów.

  • olejowanie włosów – stało się modne kilka lat temu, ale nie jest to tylko trend, który przeminie. Olejowanie, czyli zabieg polegający na rozprowadzeniu oleju na pasmach, doskonale wpływa na kondycję włosów. Możesz wybrać np. olej kokosowy, olej lniany lub olej z pestek dyni
  • stosowanie wcierki. Wcierka to twój sprzymierzeniec w walce o gęste i długie włosy. Stosując preparat, delikatnie masuj skórę głowy przez kilka minut
  • dobranie odpowiedniego szamponu – pamiętaj, że niewłaściwy szampon może przyczynić się do podrażnienia skóry głowy, a w konsekwencji także do wypadania włosów. Zidentyfikuj swoje potrzeby, sprawdzaj składy kosmetyku.
  • stosowanie serum zabezpieczającego końcówki włosów – zajmuje niewiele czasu, a pomaga chronić włosy przez łamaniem i kruszeniem

Pamiętaj, że w walce o piękne, gęste włosy, ważna jest systematyczność. To dzięki niej możemy osiągnąć upragniony efekt. Ale są też zabiegi pielęgnacyjne, które mogą poprawić wygląd naszych włosów dosłownie po jednym myciu.

2. Jak przyspieszyć porost włosów?

Piękne włosy są ozdobą kobiety, ale gdy mamy włosy cienkie, włosy przetłuszczające się, wypadające i zniszczone, łatwo popaść w kompleksy. By przyspieszyć porost włosów, warto zacząć myć włosy, stosując szampon na porost włosów z dobrym składem. Do rutyny pielęgnacyjnej należy też wprowadzić stosowanie wcierek i peelingów, które pomogą się pozbyć martwego naskórka (możesz wykonać domowy peeling).

Sprzymierzeńcem w walce o gęste i długie włosy jest także zdrowa dieta. Możemy się również wspomóc, stosując suplementy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *