zdjęcie na telefonie

Jak wywołać zdjęcia z telefonu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma przy sobie telefon, którego funkcjonalność znacznie przewyższa modele dostępne jeszcze kilka lat temu. Niegdyś służyły jedynie do dzwonienia, ale obecnie wykorzystujemy je również do zdobywania informacji, rozrywki, czy też robienia zdjęć. Zważywszy na to, że aktualnie dostępne smartfony potrafią robić świetne zdjęcia, wiele osób ma ich w swojej kolekcji naprawdę sporo. Wprawdzie nie wszystkie foty się do tego nadają, ale wiele z nich warto uwiecznić na papierze, aby zachować wspomnienia. Zatem jak wywołać zdjęcia z telefonu i dlaczego warto?

Jak wywołać zdjęcia z telefonu przez internet

Rozwój internetu sprawił, że za jego pośrednictwem załatwimy wiele spraw i to w bardzo prosty sposób. Nie inaczej jest ze zdjęciami z telefonu, jeśli zechcemy je wywołać. Jedyne co musimy zrobić to wybrać firmę, która taką usługę oferuje i przesłać wybrane zdjęcia. Jedną z firm, która poza wywoływaniem zdjęć oferuje również ciekawe fotoprezenty jest Foto Print.

Jak wywołać zdjęcia z telefonu krok po kroku:

  1. wchodzimy na stronę: https://www.fotoprint.pl/,
  2. zakładamy konto klikając w przycisk “Rejestracja” lub logujemy się, jeśli już je mamy,
  3. zakładamy album na koncie i przesyłamy do niego zdjęcia z telefonu,
  4. wybieramy z albumu zdjęcia, które chcemy wywołać oraz ustawiamy ilość, rodzaj i format papieru,
  5. składamy zamówienie.

Warto zwrócić uwagę, że Foto Print oferuje również ręczną korekcję zdjęć. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję, że wszystkie zdjęcia, które wyślemy do wywoływania zostaną sprawdzone i ręcznie poprawione przez doświadczonego grafika.  

Czy warto wywoływać zdjęcia?

Zdjęcia to jeden z lepszych sposobów, aby zachować wspomnienia na dłużej. Wprawdzie na telefonie mamy do nich szybszy dostęp, ale nic nie zastąpi tych wywołanych w klasycznej formie, które możemy chwycić, czy choćby umieścić w ramce i postawić na biurku. Takie zdjęcia to również świetny prezent, zwłaszcza dla osób starszych, które chciałyby mieć zdjęcia swoich dzieci, czy wnuków zawsze pod ręką. 

Kolejna istotna kwestia to bezpieczeństwo takich zdjęć. Te znajdujące się na smartfonie zdecydowanie łatwiej utracić w przypadku awarii sprzętowej, czy nawet zwykłego zgubienia telefonu. Te wywołane i umieszczone w ramce zgubić już trudniej. Chyba, że wyrzucimy je do jakiegoś kartonu, o którym szybko zapomnimy, ale ze zdjęciami, na których nam zależy się tak nie postępuje.

Jakie zdjęcia wywołać?

Oczywiście nie wszystkie zdjęcia warto wywoływać, gdyż część z nich może być nieostra, źle wykadrowana, czy prześwietlona. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na wybranie jedynie tych zdjęć, które faktycznie chcemy mieć w fizycznej formie, aby potem umieścić je w albumie lub w ramce.

Bardzo często dopiero po dokładniejszej analizie fotografii dostrzegamy, że znajdują się na niej elementy, których byśmy tam nie chcieli lub, że osoba znajdująca się na zdjęciu ma uciętą nogę. Często zwykłe kadrowanie wystarczy, aby pozbyć się niechcianych elementów, ale w razie potrzeby możemy posłużyć się bardziej zaawansowanymi programami do edycji zdjęć. 

Podobne posty

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *