Wzrost popularności połączeń autokarowych w czasie wakacji nad polskie morze i za granicę

Wakacje w pełni i wiele osób ciągle jest przed swoim wakacyjnym urlopem. Polskie wybrzeże oferuje wiele atrakcji, jednak dojazd własnym samochodem, zwłaszcza z południa Polski jest bardzo męczący. Z kolei w przypadku połączeń krajowych nie zawsze dostępne są tanie loty. Podobnie w przypadku lotów za granicę, trzeba się postarać, by znaleźć tanie połączenie, a nie zawsze jest gwarancja, że wylecimy. Trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre z nich są odwoływane. Dlatego zarówno nad polskie morze, jak i za granicę doskonałym wyborem są połączenia autokarowe. Tanie bilety można nabyć na stronie biletyautokarowe.pl.

Poznaj popularne połączenia autokarowe z południowej Polski nad morze i ciesz się komfortem

Nie chcesz tułać się własnym samochodem przez wiele godzin. I choć trasa dzięki rozwojowi autostrad w ostatnich latach skróciła się nawet z 12 godzin podróży do około 7 godzin, co jest zdecydowanym skokiem jakościowym, to jednak jazda w skupieniu po autostradzie przez tak długi czas jest dla kierowcy niezwykle wyczerpująca. Zamiast męczyć się podróżą, lepiej wybrać komfortowe autokary i zamówić bilety autokarowe na stronie BiletyAutokarowe.pl. Wiele osób powie, że można wybrać lot np. Z Katowic do Gdańska czy Szczecina, jednak koszty są wyższe, bo nawet jeśli wybierze się tani lot, to jednak trzeba doliczyć np. koszt bagażu. Ponadto najczęściej odbywają się one z Krakowa lub Warszawy, zatem najpierw trzeba tam dotrzeć. Wiele osób zresztą boi się latać i dla nich podróż klimatyzowanym autokarem jest doskonałą alternatywą. Mają w nim wszystko czego im potrzeba, zarówno Wi-Fi, jak i wygodne, regulowane siedzenia, czy toaletę. Można dojechać do 20 miejscowości nad morzem. Dotrzesz samodzielnie lub ze swoją rodziną między innymi do: Mielna, Sarbinowa, Ustroni Morskich, czy Kołobrzegu. Choć podróż trwa dłużej niż własnym samochodem, to jednak możesz wygodnie się zdrzemnąć i już od początku rozkoszować urokami urlopu. Przyjeżdżasz na miejsce wypoczęty, zatem swoich wakacji nie musisz rozpoczynać od drzemki po podróży. Nie tracisz zatem cennego czasu i możesz ruszyć na plażę, by zażyć kąpieli słonecznych, morskich, jak również powdychać ożywczego jodu. Już za niecałe 90 zł możesz dotrzeć do wybranej miejscowości nad morzem. Koszt samego lotu to zwykle kilkaset złotych, zatem przejazd autokarem naprawdę się opłaca!

Połączenia ze 120 miast w Polsce do 6000 miast w Europie 

Znajdziesz autokary do Niemiec, do Holandii i wielu innych państw w całej Europie, bowiem na stronie dostępne są bilety autokarowe na przewozy do 6000 miast w Europie. Wyjazd odbywa się nawet ze 120 miast. Na pewno zatem znajdziesz dogodne połączenie, jeśli nie ze swojej miejscowości, to takiej, która znajduje się stosunkowo blisko Twojego miejsca zamieszkania. Niezależnie czy wyjeżdżasz na urlop, czy do pracy, np. na czas wakacji, to możesz podróżować komfortowo, nie martwiąc się o nic w czasie jazdy. Możesz wybrać także autokary do Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu, czy Francji, a nawet Hiszpanii. Marzysz o podróży do słonecznej Katalonii? Nic nie stoi na przeszkodzie, bo właśnie w te rejony wyruszają autokary przewoźnika Sindbad. Takie podróże odbywają się w środy i soboty. Autokary do Niemiec dojeżdżają nie tylko do dużych ośrodków, ale również mniejszym miejscowości, co stanowi sporą gratkę dla turystów i jest wygodne dla osób podróżujących do pracy. Ponadto wyjazdy odbywają się codziennie, dlatego na pewno znajdziesz odpowiednie połączenie. Codziennie dojedziesz także autokarami do Holandii, niezależnie czy wybierasz się do Amsterdamu, Utrechtu czy Rotterdamu.            

Dlaczego warto wybrać połączenia autokarowe międzynarodowe? 

Przewozy autokarowe międzynarodowe odbywają się nie tylko w czasie wakacji, bo są dostępne przez cały rok. Możesz zatem wybrać się do Niemiec czy Holandii albo Francji czy Hiszpanii poza sezonem urlopowym. W tym okresie możesz zwiedzić także Skandynawię. W ten sposób możesz uniknąć tłumu turystów. Oczywiście jeśli zdecydowałeś się na wyjazd last minute, to dzięki dużej siatce połączeń i wielu terminom możesz wyruszyć w wybrany rejon Europu jeszcze w sierpniu. Możesz także zdecydować się na kierunek wschodni, Ukrainę i udać się np. do Charkowa czy Kijowa. Warto podkreślić, że znajdziesz połączenia do 6000 miast w całej Europie, również małych miejscowości. Nie masz w tym przypadku problemów z odwoływanymi przewozami, jak w przypadku lotów, a przejazd jest zwykle znacznie tańszy. Dodatkowo już po drodze możesz podziwiać widoki, a tej zalety nie masz w przypadku lotów. Wybierając się chociażby do Hiszpanii po drodze będziesz przejeżdżać przez wiele miejscowości we Francji, zatem zobaczysz wiele pięknych miejsc na własne oczy.                

O czym należ pamiętać wybierając się w wakacyjną podróż po Europie? 

Poza odpowiednim przygotowaniem logistycznym i zaplanowaniem pobytu, najlepiej przez Internet i zakupem biletów, musisz oczywiście w dobie pandemii pamiętać o obostrzeniach. Radzimy, by na bieżąco sprawdzać restrykcje obowiązujące w danych państwach. Warto również wykupić ubezpieczenie podróżne, niektóre chronią nawet w przypadku zarażenia się COVID-19. Niemniej jednak trzeba wiedzieć, że obecnie w wielu krajach Europy wymagany jest tzw. paszport covidowy, czyli potwierdzenie wykonania szczepień. Bez niego we Francji czy we Włoszech nie będzie można zwiedzać, chodzić do restauracji czy nawet centrum handlowego. W takim przypadku są nawet trudności z poruszaniem się transportem publicznym, bo również tu prowadzone są kontrole. Jednak dla zaszczepionych podróż i pobyt w żadnym stopniu nie powinny być uciążliwe. Musisz jeszcze sprawdzać, czy przed wjazdem na teren danego kraju nie należy wypełnić specjalnego formularza na temat swojego stanu zdrowia. Szczegółowe i bieżące informacje znajdziesz na stronie gov.pl.          

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *