Czy warto kupować wino przez Internet?

Zdania o zakupie win przez Internet są podzielone. I właściwie można to zrozumieć, ponieważ nie każdy sklep internetowy jest w ogóle warty zainteresowania. Ale gdyby wziąć pod uwagę tylko najlepsze sklepy online, to sytuacja się zmienia i zaraz zrozumiesz, dlaczego zakup wina przez Internet jest doskonałym pomysłem.

Ciekawe wina w zasięgu ręki

W sklepach stacjonarnych znajdziesz dwie grupy produktów: wina popularne, ale raczej przeciętne. Takie, które można sprzedać wielu klientom, które nie będą za długo stały na półce. Dobry sklep z winami online pozwala zdecydowanie łatwiej wybrać wino nietypowe, rzadkie, niezwykłe. Magazynowanie win dla sklepu internetowego jest tańsze, więc można sobie pozwolić na zamówienie win, które w Polsce pojawiają się rzadko i są raczej ciekawostką. Jeśli więc szukasz wina wyjątkowego, to w sklepie internetowym masz znacznie większe szanse na znalezienie takiego trunku.

Oczywiście – w sklepach internetowych znajdziesz też masę win popularnych, znanych i lubianych. Wysyłka w jednej paczce propozycji codziennych i egzotycznych to nic dziwnego. Możesz jednocześnie iść drogą utartą i próbować nowych smaków – nikt nie będzie miał z tym problemów, a Ty całe zaopatrzenie zrobisz w jednym miejscu. Wszystko dlatego, że po prostu w sieci zdecydowanie łatwiej jest utrzymać szeroką, zróżnicowaną ofertę.

Ludzie, którzy znają się na winie

Sklep stacjonarny może być założony przez pasjonatów, którzy na wylot znają asortyment i są w stanie doradzić i wybrać najlepszy produkt. Jednak nigdy nie ma pewności, czy to właśnie pasjonaci zajmą się obsługą klientów. Często jest to osoba winami niezainteresowana, dla której wyznacznikiem jakości jest jedynie zawartość alkoholu. W sklepie internetowym obsługa działa inaczej i zawsze możesz liczyć to, że produkty będzie polecał ktoś, kto się zna.

To bardzo ważne, ponieważ zamówienia wielu klientów są mocno specyficzne – każdy gustuje w nieco innych winach, więc profesjonalista, który pomoże w znalezieniu właściwej butelki, jest zawsze ważny. W sklepie stacjonarnym sprzedawca, jeśli nie zna odpowiedzi – wymyśli ją na poczekaniu. W internetowym – poszuka informacji, zapyta eksperta i wtedy Ci podpowie.

Bezpieczne płatności

Generalnie to wszystko już pewnie wiesz: przesyłka opłacona może być z góry, jeśli zapłacisz kartą, chroni Cię wiele systemów (od operatora płatności, po procedurę Chargeback), ryzyko oszustwa jest dziś praktycznie zerowe, a ryzyko błędu systemowego nawet jeszcze niższe niż w sklepie tradycyjnym. A że niskie ceny też zwykle charakteryzują raczej e-sklepy, a nie punkty tradycyjne, to możesz nie przepłacać, a płacić bezpiecznie. Odbiorcy instytucjonalni często też mają możliwość wykorzystania innych sposobów rozliczeń, co stanowi dodatkową zaletę.

W wielu sklepach możesz też wybrać jedną z kilku metod dostawy. To znaczy, że praktycznie zawsze będzie to wygodniejsze niż wyrwanie się z pracy do sklepu stacjonarnego, który oczywiście zamyka się szybciej w soboty, więc nie ma opcji, że w dzień wolny na spokojnie poszukasz sobie wina. Jednak całodobowa dostępność, rzecz w sumie oczywista w sieci, jest olbrzymim ułatwieniem!

Cisza i spokój

Jest coś, co łączy prawie wszystkie sklepy stacjonarne z winem – wszystkie one chcą uchodzić za punkty prestiżowe. Stąd elegancki ubiór obsługi, specyficzny wystrój wnętrza i tak dalej. Ale wszyscy wiemy, że dobre wino świetnie smakuje, kiedy jesteś w dresach lub piżamie. Możesz nie wychodzić z domu i kupić takie wino, jak chcesz, bez taksowania wzrokiem przez wywyższającego się sprzedawcę. Możesz spokojnie wybrać swoje pierwsze poważne wino, mając na to cały czas tego świata.

Możesz kupować dowolne trunki – drogie tanie, pojedyncze butelki i zestawy – czując się zupełnie komfortowo. Sklep internetowy Winolubni daje Ci możliwość poznania wina, porównania na spokojnie różnych trunków, zamówienia ich i wypicia tak, jak lubisz. Jeśli jesteś kimś, kto ceni sobie smak wina, ale niezbyt lubi całą tę “prestiżową” otoczkę – sklepy internetowe są dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem.

Podobne posty

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *