wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy samochodu – co warto wiedzieć?

Wielu przedsiębiorców staje przed wyborem sposobu finansowania środków transportu w swojej firmie. Myślą zazwyczaj o zakupie, leasingu albo biorą pod uwagę wynajem długoterminowy. Coraz częściej również osoby prywatne zastanawiają się nad znalezieniem alternatywy dla drogiego zakupu nowego samochodu. Dlaczego warto rozważyć wynajem samochodu? Zapraszamy do lektury.

Na czym polega wynajem długoterminowy auta?

Wynajem długoterminowy samochodów działa podobnie jak abonament. Klient, który wynajmuje samochód, zobowiązany jest uiszczać co miesiąc jedną stałą ratę. W zamian za to może użytkować auto i korzystać z wynajmowanego pojazdu tak samo, jak ze swojego.

Z całą pewnością jest to niezwykle elastyczna forma finansowania samochodu firmowego, a także bardzo wygodna opcja dla wszystkich przedsiębiorców i osób prywatnych. Warto pomyśleć o ofercie wynajmu i zapoznać się z możliwościami, jakie gwarantują firmy leasingowe.

Korzystne oferty proponuje jedna z wiodących na rynku, firma SimplyCar4You, której pracownicy pomogą nie tylko w wyborze samochodu, ale też jego finansowania na przykład w ramach wynajmu długoterminowego. Wykonają kalkulację opłat, przedstawią różne propozycje i ofertę skrojoną indywidualnie dla danej osoby.

Formalności przy wynajmie długoterminowym

Kwestie dotyczące formalności przy różnych sposobach finansowania samochodu określa zazwyczaj firma, od której klient ma zamiar wynająć pojazd. Przeważnie nie wymaga się tak wielu dokumentów, jak w przypadku leasingu czy starania się o uzyskanie kredytu na samochód.

Minimum, którego będzie wymagała firma leasingowa od osób prowadzących własną działalność gospodarczą, to:

  • przedstawienie wpisu do CEIDG,
  • okazanie dowodu osobistego,
  • przedstawienie prawa jazdy lub innego, dodatkowego dokumentu ze zdjęciem.

Podmioty wynajmujące samochody dbają o to, by klient miał coraz mniej formalności do dopełnienia. Tak dzieje się również w przypadku firmy SimplyCar4You, która oferuje wynajem na jasnych zasadach, w prosty i przystępny sposób.

Koszt wynajmu długoterminowego samochodu

Z jakimi kosztami wiąże się wynajem długoterminowy auta? Na cenę wynajmu wpływa wiele czynników. Zależy ona na przykład od wariantu wyposażenia, marki samochodu oraz jego modelu.

Dla klienta istotny będzie również limit kilometrów, zakup dodatkowego ubezpieczenia (czy się na nie zdecyduje, czy też nie), wysokość wpłaty własnej, a także okres trwania umowy. Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na ostateczną wysokość raty miesięcznej.

Bez względu na wszystkie przedstawione warunki, wynajem długoterminowy jest jedną z najtańszych i najwygodniejszych opcji, szczególnie dla osób, które lubią często zmieniać samochody.

O czym należy pamiętać w czasie trwania umowy?

Wynajem długoterminowy wydaje się być idealny dla wszystkich, którzy nie chcą martwić się kwestią eksploatacji pojazdów. Klient nie musi dbać o wymianę opon, serwis samochodu czy ubezpieczenie komunikacyjne.

Osoba wynajmująca w trakcie trwania umowy musi pamiętać jedynie o terminie jej trwania oraz regularnym opłacaniu rat. Warto nie zapomnieć także o tym, aby wliczać raty za wynajem samochodu w koszty prowadzenia działalności.

Wynajem długoterminowy aut – jakie ma zalety?

Taka forma finansowania samochodu ma wiele korzyści zarówno z punktu widzenia przedsiębiorcy, jak i osoby prywatnej. Zalety wynajmu długoterminowego obejmują przede wszystkim:

  • częstą możliwość zmiany samochodu i użytkowanie nowego auta w krótkim czasie,
  • szeroki pakiet usług dodatkowych, które oferują firmy wynajmujące takie, jak SimplyCar4You,
  • obsługę samochodu w ramach serwisu klient zleca firmie leasingowej, bierze ona na siebie także wszelkie koszty eksploatacji auta oraz gwarantuje samochód zastępczy w razie wypadku czy awarii,
  • możliwy wykup auta po zakończeniu trwania umowy, jednak nie jest to popularna praktyka w przypadku wynajmu długoterminowego,
  • wygoda dla klienta i niewiele formalności związanych z podpisaniem umowy najmu.

Dlaczego warto wybrać SimplyCar4You?

Wynajem długoterminowy aut dostępny w firmie SimplyCar4You jest bezpieczny, wygodny i korzystny dla przedsiębiorców, właścicieli dużych i małych firm oraz dla klientów prywatnych.

Wszystkie osoby, które planują zakup nowego auta, ale boją się wydać na nie od razu tak dużej kwoty, powinny przemyśleć wynajem długoterminowy samochodu. Warto zapytać o zalety wynajmu długoterminowego specjalistów ze sprawdzonych firm, takich jak SimplyCar4You.

Podobne posty

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *