OD JUTRA W POLSCE ZAKAZ ZGROMADZEŃ POWYŻEJ DWÓCH OSÓB!!!! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce, oraz informują o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa (SARS-CoV-2).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). – napisało Ministerstwo Zdrowia.

KOLEJNE OBOSTRZNIA RZĄDU!

O godzinie 13:00 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wprowadzone zostały nowe obostrzenia:

ZAKAZ ZGROMADZEŃ POWYŻEJ DWÓCH OSÓB! Nie wliczane w to oczywiście jest zamieszkanie pod jednym dachem.

W komunikacji miejskiej możliwe będzie tylko przemieszczanie się w sposób siedzący – podzielony na pół. Musi być odstęp pomiędzy siedzącymi!

Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się – podał premier. Ograniczenia mają również dotyczyć transportu zbiorowego. – Musimy ograniczać zgromadzenia do minimum – dodał Morawiecki. Zgromadzenia zostały ograniczone do dwóch osób.

– Jeśli nie ograniczymy tych kontaktów do maksimum, nie uratujemy ludzkich żyć – dodał Łukasz Szumowski.

ZA ZŁAMANIE ZAKAZU GROZI KARA FINANSOWA DO 5 TYSIĘCY ZŁOTYCH!

NIECH KAŻDY UDOSTĘPNI, ABY WSZYSCY O TYM SIĘ DOWIEDZIELI!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób

Podobne posty

19 Comments

 1. Ludzie i tak mają to w nosie . z dwójką czy nawet z jednym dzieckiem chodzą do sklepu dziwie się że wpuszczają co za nieodpowiedzialne zachowanie . ja w domu siedzę z dziećmi i co mi z tego jak przyjdzie taki wyjdzie z dziećmi i rozniesie . pisano żeby jedna osoba szła na zakupy a druga z dziecmi to nie bo po co trzeba ciągnąć że sobą i narażać innych .

  1. No czasami ktoś taki nie ma wyjścia. Nie ma pomocy że strony rodziny. Np. Matka samotna. I co ma zrobić? Nie jeść ? Nie dac dziecia jeść ? Są sytuację bez wyjścia.
   Nie każde dziecko ma dwoje rodziców:)

 2. Szkoda tylko że nie pomyśleli o sklepach gdzie przebywa więcej niż 2 osoby. Wiem co mówię bo sama pracuje w sklepie spożywczym

 3. To prawda ja pracuje w biedronce to co ludzie wyprawiają w sklepie to jest straszne tak jak by nic się nie wydarzyło to jest teraz miejsce rozrywki jak to nie zostanie zaostrzone to po nas

   1. Może ludzie powinni nawzajem sobie zwracać uwagę i wspólnie utrzymać dyscyplinę . Ja zwróciłam uwagę starszemu panu,ze ma mi nie włazić na plecy tylko zachować bezpieczny odstęp on na to,ze on nie kaszle- więc ja do niego,a co będzie jeśli ja zakaszle? i wtedy sie odsunął

 4. Nie jest tu nic napisane czy trzeba przebywać w miejscu zameldowania czy w obecnym miejscu zamieszkania od miesiąca tak jak w moim przypadku gdzie mieszkam obecnie u chlopaka

 5. Tylko szkoda że nikt nie pomyślał o tych Matkach czy ojcach co są sami z dziećmi w domu nie mają do kogo ich zaprowadzić najlepszym rozwiązaniem pozamykać sklepy i zrobić zakupy przez internet… A ludzie zanim zaczna głupio komentować taką Mateke czy ojca że są nieodpowoedzialni to niech pomyślą co mówia bo nie wiedzą jaka jest ich sytuacja

 6. Tak się zastanawiam. Przecież my dorośli chodzimy do pracy, sklepu
  Przecież możemy to przynieść do domu bez wychodzenia z dziećmi gdzie kolwiek 🙂 więc po co taki najazd na rodziców z dziećmi. A czy ktoś kto się wypowiada pomyślał że może ktoś nie ma możliwości zostawienia dzieci z mężem, partnerem? No raczej nie. Zobaczą w sklepie dzieci i już się sypie lawa krytyki.

 7. Ludzie pomyślcie na zdrowy rozum to jest zrobione tylko po to żeby wyciągnąć pieniądze od polaka
  wy naprawdę musicie że oni się martwił o wasze zdrowie ludzie umierali umierają będą umierać tym bardziej w szpitalach nigdy nie dbali o starsze osoby…
  skoro tydzień temu wprowadzony stan epidemii To dlaczego dopiero gdy minął kolejny tydzień półtora tygodnia nagle zakaz przebywania w autobusie zbyt dużo ludzi na kawę do koleżanki nie możesz iść bo kara 5000
  do dzisiaj ludzie chodzili nikt nikogo nie zaraził nagle od jutra ludzie będą siebie zarażać tu chodzi o kasę o nic więcej.

 8. Ludzie kto wam każe pracować w sklepie zwolnij się i siedź w domu co za bzdury siedzieć w domu ludzie w zakładach pracują od siebie oddaleniu o 0,5 metra jest tam ich parę tysięcy i jest dobrze jak mają coś wprowadzać to wszystko zamknąć i będzie spokój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *