ŚWIETNE INFORMACJE NA TEMAT KORONAWIRUSA W POLSCE!! W KOŃCU!! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień. Tempo zaczyna robić się przerażające. Minister Zdrowia na oficjalnym profilu na Twitterze podał informacje na temat kolejnych zachorowań na koronawiursa (SARS-CoV-2) w Polsce. Tym razem jest to 16 nowych przypadków, liczby drastycznie rosną, dzisiaj to już 44 nowe przypadki, a godzina jest wczesna. Łącznie to już 221 przypadków zachorowań w Polsce, nie żyje 5 osób. (informacje z około południa dnia 17.03.2020 r.). W tych zakażonych jest także Minister środowiska Michał Woś.

Pierwsze zakażenie koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce było w Zielonej Górze. Po kilkunastu dniach leczenia pacjent, który jako pierwszy w Polsce został zdiagnozowany jako zakażony COVID-19 opuszcza szpital.

Oto komunikat szpitalu w Zielonej Górze:

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta “zero”, które przyszły w dniu dzisiejszym są NEGATYWNE‼️ – A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu – informuje szef naszego oddziału zakaźnego lek. Jacek Smykał.
Przypomnijmy – pacjent “zero” to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W naszym szpitalu przebywał ponad 2 tygodnie, bo od 2 marca. Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! 😀
Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!!!

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się o tym, że Polski Minister środowiska Michał Woś został zakażony koronawirusem (SARS-CoV-2). Mężczyzna poinformował o tym na swoim koncie na Twitterze. Zaznaczył, że póki co nie ma siły na żadne telefony oraz wywiady. Poprosił o spokój i wyrozumiałość.

Minister środowiska jest kolejną ofiarą pandemii, która sieje postrach na całym świecie. Mężczyzna poinformował swoich obserwujących na profilu Twittera, że jego stan z dnia na dzień się pogarsza.

Pytacie jak się czuję: gorzej. Ale wciąż zostaję w domu. Gdyby porównywać to wczoraj jak przy lekkim przeziębieniu, a dziś jak przy porządnej grypie.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *