Pacjentka zakażona Koronawirusem w Poznaniu walczy o życie [PILNE]

Pacjentka zakażona koronawirusem SARS-CoV-2 w Poznaniu jest w ciężkim stanie w szpitalu, to oznacza że spośród wszystkich siedemnastu przypadków zakażenia póki co cztery są w stanie poważnym lub ciężkim.

Włochy informują o kolejnych 97 zgonach i 1797 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Łącznie daje to już olbrzymie liczby. Zakażonych 9172, zmarłych 463, wyzdrowiałych 724 i 733 osoby w ciężkim stanie.

Dzisiaj tj. 09.03.2020 r. w Polsce odnotowano 6 kolejnych zakażeń koronawirusem. Trzy osoby w Raciborzu, jedna w Krakowie i we Wrocławiu. O jednej osobie nie ma jeszcze szczegółowych informacji. Łącznie w Polsce zakażonych jest 17 osób. Pogorszył się stan zdrowia pacjentki ze Szczecina, trafiła na OIOM, wciąż w ciężkim stanie jest pacjent we Wrocławiu.

Polska wprowadza kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach – poinformował premier.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Dziś wieczorem prezydent Andrzej Duda spotka się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem – poinformował szef BBN Paweł Soloch.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *