SZKOŁY BĘDĄ DALEJ ZAMKNIĘTE, ZNAMY DOKŁADNĄ DATĘ!!!

Koronawirus (SARS-CoV-2) w Polsce jak i na świecie rozwija się w szaleńczym tempie, tylko dzisiaj w Polsce odnotowano 44 nowe przypadki zakażenia oraz odnotowano kolejny zgon. Łącznie to już 221 przypadków zakażeń koronawiursem w Polsce, 5 osób zmarło.

Od poniedziałku zamknięte są wszystkie placówki edukacyjne, założenie było, iż izolacja będzie trwała 2 tygodnie, jednak z powodu dynamicznej sytuacji w kraju szkoły prędko nie zostaną otworzone. Oznacza to zmiany w związku z egzaminami końcowymi.

Minister Edukacji Narodowej był gościem na antenie TVP INFO. Przyznał, że pierwsze założenia dotyczące terminu powrotu uczniów do szkoły były bardzo optymistyczne, jednak prawie na pewno decyzja zostanie przedłużona o kolejne tygodnie. Decyzja ma być podjęta po skonsultowanie jej wcześniej z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz ministrem zdrowia.

Minister przekonuje, że system edukacji jak najbardziej przygotowany jest na takie sytuacje i zaznaczył, że najwcześniej uczniowie będą mogli wrócić do szkół po Świętach Wielkanocnych.

W krótkim czasie możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu na ten temat.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *