Oto lista produktów z Chin, których KONIECZNIE musisz unikać!

Rynek spożywczy zasypywany jest produktami z Chin, a to wszystko dlatego iż są one dużo tańsze. No właśnie, ale czy tańsze oznacza lepsze? W tym przypadku zdecydowanie NIE. Jakość jest zdecydowanie niższa i ZAGRAŻA ZDROWIU! 

Poniżej znajdziesz siedem produktów, których koniecznie musisz unikać, aby nie narażać swojego zdrowia:

SOK JABŁKOWY – Pomimo tego, że duża większość soków produkowanych w Chinach trafia do Ameryki, jednak co raz częściej możemy znaleźć takowe na półkach  w polskich sklepach spożywczych.  Wszyscy dobrze wiemy, że Chiny znane są ze stosowania szkodliwych pestycydów w produkcji żywności, więc dużo lepszy rozwiązaniem jest wykonanie własnego domowego soku jabłkowego.

Plastikowy ryż – Kolejnym produktem, którego musimy się wystrzegać jest chiński ryż, o którym dużo się słyszy, że… tak naprawdę nie jest ryżem. Jest to fałszywy ryż z tworzywa sztucznego, który jest wynikiem połączenia ziemniaków i żywicy syntetycznej. Spożywanie takiego ryżu może prowadzić do chorób nowotworowych. Ryż można sprawdzić poprzez podpalenie go. Jeśli zacznie się palić i czuć będzie sztuczny zapach to oznacza to, że jesteś posiadaczem chińskiego ryżu.

Czosnek – Chiński czosnek jest bardzo popularny ze względu na swoją cene i „zdrowy” wygląd. Jednak jest to błędne myślenie. Chiński czosnek pryskany jest substancjami chemicznymi i konserwatami, które dają mu straszny posmak. Do produkcji czosnku stosuje się niebezpieczne pestycydy, takie jak bromek metylu.

Czarny pieprz
W Chinach miała miejsce sytuacja, w której jeden z chińskich producentów sprzedawał… błoto zamiast pieprzu. Pomimo tego, że wydarzyło się to w Chinach radzimy być ostrożni i sprawdzać pochodzenie przypraw, które kupujemy!

Kurczak – Pomimo tego, że w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny dozwolono sprzedaży chińskiego kurczaka, nadal nagminnie alarmuje się o warunkach, w których hodowane są te ptaki. Warunki są te bardzo niepokojące i odradzamy zakupu kurczaka pochodzącego z Chin.


Ryby – Zarówno Panga tak jak i Tilapia są w 80% rybami pochodzącymi z Chin, niestety wody w których żyją te ryby są mocno zanieczyszczony i żywią się one tym co znajdą na dnie, a dobrze wiem, że nie powinniśmy jeść czegoś co żyje w zanieczyszczonych wodach.


Zielony groszek
  W chinach został znaleziony fałszywy zielony groszek. W jego skład wchodziła mieszanina grochu, fasola sojowa, pirosiarczan sodu (wybielacz) oraz zielony barwnik. Groszek ten podczas gotowania nie mięknie, a woda zabarwia się na zielono.

Prosimy o udostępnienie tego artykułu na swojej tablicy, być może przez to uratujesz kogoś przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu!!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *