NIE ŻYJE LEKARZ Z KIELC. BYŁ ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM… [PILNE]

Szpital w Kielcach poinformował, iż nie żyje prof. Wojciech Rokita. Podczas konferencji prasowej odniesiono się do jego zarażenia.

W niedziele Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że w województwie świętokrzyskim jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2). Był to właśnie lekarz ze szpitala w Kielcach.

Pacjent jest w sile wieku. Był poddany kwarantannie. Jego stan jest dobry i pozwala na to, by pacjent nie był hospitalizowany, dlatego też pozostaje pod ścisłą kwarantanną. – poinformowała wtedy rzecznik wojewody świętokrzyskiego, Ewa Łukomska.

Tragiczną wiadomość o śmierci Wojciecha Rokity przekazał obecny dyrektor wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach – Bartosz Stemplewski. Konferencja była bardzo krótko, zaznaczył, że zakażenie koronawiursem (SARS-CoV-2) nie miało wpływu na śmierć profesora.

Dziś w godzinach rannych zmarł pacjent zakażony koronawirusem w naszym szpitalu, Przyczyna śmierci nie miała związku z COVID-19. Odszedł nasz kolega, lekarz i nauczyciel akademicki. Z wielkim żalem wszyscy przyjęliśmy tę informację. Nie będziemy podawać personaliów z oczywistych względów. Był to wspaniały człowiek i wszystkich nas to bardzo dotknęło.

Gazeta Wyborcza podała, że nieoficjalnie przyczyną śmierci miało być samobójstwo lekarza.

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień. Tempo zaczyna robić się przerażające. Minister Zdrowia na oficjalnym profilu na Twitterze podał informacje na temat kolejnych zachorowań na koronawiursa (SARS-CoV-2) w Polsce.

Dzisiaj tj. 18.03.2020 r. z samego rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 8 przypadkach zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2). Łącznie jest to już 246 oficjalnych przypadków zakażenia wirusem w Polsce, 5 osób zmarło, 1 osoba wyzdrowiała.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *