HOŁOWNIA OSTRO O PREZYDENCIE ANDRZEJU DUDZIE ORAZ O ZMIANACH W PRAWIE WYBORCZYM!!!

PiS przejmuje się tym, żeby w środku nocy, pod osłoną pakietu antykryzysowego wprowadzać do polskiego prawa niekonstytucyjne, nielegalne poprawki dotyczące prawa wyborczego. Mają one tylko jeden cel: przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy – powiedział Szymon Hołownia.

W noc z piątku na sobotę po całonocnych głosowaniach sejm uchwalił trzy ustawy tarczy antykryzysowej, które na celu mają pomoc w służbie zdrowia podczas trwania epidemii koronawiursa (SARS-CoV-2).Wśród przyjętych poprawek do specustawy znalazła się zaproponowana przez PiS zmiana Kodeksu wyborczego, umożliwiająca głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i ponad 60-letnim.

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia na konferencji prasowej podkreślił, że obywatele przejmują się teraz tylko i wyłącznie tym, że w poniedziałek dowiedzą się czy mają jeszcze pracę.

“dowiedzą się, idąc do pracy, czy tę pracę jeszcze mają, czy przedsiębiorcy, którym państwo na czas nie udzieliło pomocy, będą w stanie dalej utrzymywać ich miejsca pracy”. Dodał, że z kolei 1 kwietnia okaże się, czy otrzymają wynagrodzenia.

– To jest dzisiaj to, czym przejmują się Polacy – mówił. – Czym przejmuje się nasza władza? Czym przejmuje się PiS? A no tym, żeby w środku nocy, pod osłoną pakietu antykryzysowego wprowadzać do polskiego prawa niekonstytucyjne, nielegalne poprawki dotyczące prawa wyborczego – podkreślił. Dodał, że mają one tylko jeden cel – przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy.

– PiS prywatyzuje Rzeczpospolitą Polską. PiS robi z niej sobie państwo prywatne swojego elektoratu. Ile jeszcze jako obywatele RP będziemy na to patrzeć? Czy nie wydaje się wam to nie tylko nielegalne, ale moralnie obrzydliwe? – zapytał Hołownia.

Odniósł się także do aktualnego stanowiska Andrzeja Dudy:

– Czy chce być zapamiętany przez historię jako tchórz, który bał się stanąć do normalnych, uczciwych wyborów, w których mogli rywalizować uczciwie na równych warunkach wszyscy kandydaci? Czy chce być zapamiętany jako ten, który doszedł do władzy po trupach? – dodał

Rząd zamiast myśleć o realnym cierpieniu ludzi, myślą o tym, jak się przeczołgać w wyborach 10 maja. To się nie mieści w głowie. To zamach stanu. To atak na demokrację pod płaszczykiem walki z pandemii – napisał na Twitterze.

Wybory nadal są nieuczciwe, nie ma kampanii, zawodnicy nie mogą grać, funkcjonować w normalnym trybie, ale oni zadbali o to, aby w nocy wprowadzić głosowanie korespondencyjne dla osób w kwarantannie i osób powyżej 60 roku życia. Dlaczego powyżej 60 roku życia? Dlatego, że wyszło im z badań, że to ich elektorat. (…) To jest złamanie prawa. Nie wolno zmieniać prawa wyborczego w takim trybie. – napisał Hołownia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *