[DOBRE WIEŚCI!]PRZEŁOMOWY MOMENT W WALCE Z KORONAWIRUSEM (SARS-CoV-2) WE WŁOSZECH!!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Dzisiaj odnotowano 59 nowych przypadków, lecz w Ministerstwo nie podało jeszcze danych z województwa Mazowieckiego, gdzie wykonywane jest najwięcej testów i przyrost tam jest bardzo duży. Możemy spodziewać się dużej ilości nowych zakażeń wieczorem.

Kilka minut temu Ministerstwo ogłosiło 8 nowych przypadków, oto ich wpis:

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

PRZEŁOMOWY MOMENT W WALCE Z KORONAWIRUSEM WE WŁOSZECH!

Jak codziennie około godziny 18 dostarczany jest raport z walki z koronawirusem (SARS-CoV-2) we Włoszech z ostatnich 24 godzin. Pomimo tego, że liczby nadal są przerażające to pojawiło się światełko w tunelu. Drugi dzień z rzędu liczby zgonów spadają, a nie jak to było do tej pory rosną.

Oto oficjalne statystyki z ostatnich 24 godzin:

zakażonych: 64927 (+4789 w 24h), zgonów: 6077 (+601), wyzdrowiało 7432 osoby (+408), na OIOM 3204 (+195)

Liczymy na to, że tendencja spadkowa będzie już niezmienna i w końcu się to skończy!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *