JAK DŁUGO KORONAWIRUS UNOSI SIĘ W POWIETRZU? ESKPERT WYJAŚNIŁ! [PILNE]!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Przed chwilą Ministerstwo Zdrowia opublikowało wpis na twitterze, w którym ogłaszają nową liczbę zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce, oraz informują o kolejnej osobie, która zmarła z powodu koronawirusa (SARS-CoV-2).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). – napisało Ministerstwo Zdrowia.

Jak długo koronawiurs unosi się w powietrzu?

Wiele osób ciekawych jest jak długo koronawirus unosi się w powietrzu, po tym jak osoba zakażona wydzieli go z siebie drogą kropelkową. Czasopismo “New England Journal of Medicine” opublikowały artykuł, w którym opisane są badania wykonane przez amerykańskich naukowców.

Wnioski, do których doszli naukowcy nie są dla nas zbyt optymistyczne. Mianowicie, okazuje się, że koronawirus (SARS-CoV-2) w powietrzu może utrzymać się do trzech godzin! Jeżeli osoba zakażona, która przykładowo wcześniej jechała windą i kaszlała, bądź kichała – przez kolejne 3 godziny w powietrzu wirus będzie się unosił i będzie nam niezwykle łatwo się zarazić. Jest to przerażające. Zachęcamy do niekorzystania z wind (kto może oczywiście), a na ten czas przejść się schodami.

Natomiast na plastiku połowa cząstek wirusa zachowuje zdolności infekcyjne przez 6 godz. 49 min, a w przypadku miedzi przez 46 minut (to najkrótszy czas półtrwania, czyli czas, w ciągu którego połowa jego cząstek traci zdolność do wywołania infekcji).

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *