CZY SKLEPY ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE? KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU![PILNE]

Koronawirus (SARS-CoV-2) w Polsce jak i na świecie rozwija się w szaleńczym tempie. Dzisiaj to aż 49 nowych przypadków zakażeń, liczby rosną bardzo dynamicznie, łącznie 287 przypadków zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2), 5 osób zmarło, 1 osoba wyzdrowiała.

Mateusz Morawiecki podjął decyzje o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Swoja decyzje wytłumaczył tym, że w innych krajach wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko i nie można tego bagatelizować.

Minister Zdrowia podkreśla, że to nie są wakacje ani ferie. Nie zabijajmy nudy na mieście. Placówki zostały zamknięte dlatego, aby młodzież nie roznosiła wirusa. Młodzież przechodzi tę chorobę głównie bezobjawowo, lecz jest najbardziej mobilna i może zakażać duże ilości osób.

Apel do rodziców: Starajmy nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków!

Po zamknięciu szkół ludzie panicznie uderzyli do sklepów na zakupy. Z półek znikają głownie papier toaletowy, mydła, żele antybakteryjne, a także wszelkiego rodzaju żywności, zaczyna brakować makaronów. Sklepy uspokajają, że towaru nie zabraknie tylko po prostu nie mają go aktualnie na magazynie. Centra logistyczne są przygotowane na taką sytuacje.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA ROZWOJU

W związku z licznymi pytaniami i pojawiającymi się fake newsami informujemy, że obiekty handlowe działają normalnie. Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *