KOLEJNE ZAKAŻENIA KORONAWIURSEM W POLSCE. 61 NOWYCH PRZYPADKÓW!!!!!! [PILNE]

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień. Tempo zaczyna robić się przerażające. Minister Zdrowia na oficjalnym profilu na Twitterze podał informacje na temat kolejnych zachorowań na koronawiursa (SARS-CoV-2) w Polsce.

Dzisiaj tj. (17.03.2020 r.) odnotowano 61 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce!!!

Późnym wieczorem dotarły informacje o kolejnych 17 przypadkach choroby. Oto miasta, w których odnotowano nowe zakażenia:

woj.łódzkie – 8 nowych przypadków zakażenia, woj.dolnośląskie – 5 nowych przypadków zakażenia, po jedynym nowym przypadku zakażenia w woj. opolskim, śląskim, zachodniopomorskim, podlaski.

Przypadek w woj.podlaskim oznacza, że w Polsce nie ma już województwa, w którym nie wystąpiło zakażenie koronawirusem (SARS-CoV-2).

Łącznie to już 238 przypadków, zmarło 5 osób, jedna osoba – “pacjent zero” wyzdrowiała.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *