MINISTER ZDROWIA ZDRADZA ILE ZAKAŻONYCH BĘDZIE POD KONIEC TYGODNIA!! *SZOK*

W poniedziałek rano dowiedzieliśmy się o kolejnych 25 zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Trzy z tych zachorowań to jedna rodzina. Dziecko zaraziło się od rodziców. Sytuacja w Polsce jak i na całym świecie rozwija się bardzo dynamicznie.

– Wchodzimy w kolejny krok drabinki epidemicznej. Pacjenci, którzy mają potwierdzonego koronawirusa, a ich stan na to pozwala, będą mogli przechorować w domu lub innej izolacji – powiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

Minister podkreślił jednak, że dziś na pewno będzie jeszcze więcej zakażonych, a niebawem liczba ta przekroczy tysiąc i będzie rosła bardzo szybko. Tak samo miało to miejsce w innych krajach Europy.

Do dnia dzisiejszego wykonano około 7-8 tysięcy testów na obecność koronawirusa (SARS-CoV-2). Poważne decyzje, które podjęliśmy, będziemy mogli ich efektów oczekiwać za 7-10 dni – ocenił. 

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *