Śmiertelny wirus w Polsce? KOLEJNE OSOBY W SZPITALU!! [PILNE]

Koronawirus, którego epidemia wybuchła w chińskim mieście Wuhan prawdopodobnie dotarł także do Polski, po wczorajszych przypadkach osób, które trafiły na szczegółowe badania do szpitala dziś pojawiają się kolejne przypadki. W Wojewódzkim Specjalistycznym szpitalu im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi od wczoraj (wtorek 28.01.2020r) leży chora kobieta, które ma poważne objawy zakażenia śmiertelnym wirusem z Chin. Została zabrana bezpośrednio z hotelu w bardzo poważnym stanie na szczegółowe badania i obserwacje.

Chora miała bardzo wysoką gorączkę i typowe objawy grypy, nie jest Polską obywatelką, kilka dni temu wróciła z Chin. Podczas badań i podczas transportowania potencjalnej zarażonej zostały zastosowane zachowane specjalne procedury dotyczące chorób zakaźnych – wyjaśnił radiu RMF FM Adam Stępka, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. Pacjentka w Łodzi przebywała już kilka dni.

Przypomnijmy, że na dalekim wschodzie, w Chinach rozprzestrzenia się śmiertelny wirus!

Przywódca Chin Xi Jinping przyznał, że kraj znajduje się w “poważnej sytuacji”, a rozprzestrzenianie się koronawirusa (2019-nCoV) znacznie przyśpieszyło. Pekin wstrzymał ruch autobusów z i do innych prowincji.

W 11-milionowym mieście Wuhan budowane są dwa specjalnie szpitale, w których będzie 2300 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem (2019-nCoV). Inne placówki mają zostać przekształcone w szpitale dla zakażonych.

Epidemia “wybuchła” w chińskim mieście Wuhan, które liczy aż 11 milionów mieszkańców. Potwierdzona została informacja, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka!

Co chwilę odbierane są raporty o wzroście osób zarażonych wirusem, który nazywa się – koronawirus. Oficjalnych zarażeń póki co (stan na 28 stycznia) w Chinach jest: 5974 oficjalnie zarażonych, 132 zgonów, 1239 osoby w stanie krytycznym, ponad osób pod obserwacją. Są to liczy potwierdzone, z informacji nieoficjalnych wiemy, że liczby te są dużo dużo większe.

Trzy pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem we Francji (Bordeaux i okolice Paryża). Są to pierwsze oficjalne przypadki zakażeń w Europie!

W Chinach zostało już zamkniętych 13 miejscowości, w których łącznie żyje około 37 milionów ludzi. Pekin zamyka Zakazane Miasto, Muzem Narodowe, wielkie zoo. W Szanghaju zamknięto Disneyland. Zdecydowano też o zamknięciu części Wielkiego Muru.

Wirus przekracza już wyraźnie granice Chińskie. Dzisiaj oprócz pojedynczych przypadków w Japonii i Korei Południowej – trzecie zakażenie potwierdzono w Singapurze oraz kolejne (prawdopodobnie piąte) w Tajlandii. Trzech pacjentów w Hongkongu znajduje się w stanie krytycznym.

Chińczycy robią co mogą, by postawić jak najszybciej specjalny szpital, tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Placówka ma powstać w 6 dni.

Chińskie władze zapowiadają, że wprowadzane będą bardziej surowe kroki, w kierunku odcięcia kolejnych zakażeń, ponieważ pomimo zamkniętych miast, ludzie nadal uciekają, więc będą wyciągane według nich surowe konsekwencje wobec niewypełniających swoich obowiązków.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Personel medyczny chińskiej armii wyruszył do Wuhan, by wspomóc lekarzy w walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *