POLSKA: 7-MIESIĘCZNE DZIECKO ZAKAŻONE KORONAWIRUSEM, JEGO RODZICE TAKŻE! [PILNE]!

W poniedziałek rano dowiedzieliśmy się o kolejnych 25 zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce. Trzy z tych zachorowań to jedna rodzina. Dziecko zaraziło się od rodziców.

Lekarze w szpitalu podjęli niecodzienną decyzję.

Rodzina natychmiast trafiła pod opiekę specjalistów do szpitala we Wrocławiu przy ul.Koszarowej. Ich stan określany jest jako dobry. Lekarze podjęli niecodzienną decyzję, ponieważ ustalili, że nie będą rozdzielać dziecka od rodziców i dziecko zostanie w szpitalu dla dorosłych. Tam będzie leczone.

–  To jest wyjątkowa sytuacja, bo jesteśmy szpitalem dla dorosłych. Uznaliśmy, że nie będziemy tak małego dziecko rozdzielać z rodzicami. Postanowiliśmy, że będą w jednej sali – powiedziała rzecznik szpitala we Wrocławiu.

Z samego rana dowiadujemy się o kolejnych 25 oficjalnych przypadkach zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) w Polsce.

Oto województwa, w których odnotowano nowe przypadki:

9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław oraz Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osoby z woj. wielkopolskiego (Kalisz oraz Poznań), 2 osoby z woj. opolskiego (Opole), 2 osoby z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osoby z woj. łódzkiego (Łódź). Wiadomo tylko, że znacza część czuje się dobrze.

Łącznie jest to już 150 osób, które są zakażone z czego trzy osoby zmarły. Mówi się o 13 osobach, które wyzdrowiały, lecz na taki oficjalny komunikat jest jeszcze za wcześnie.

WAŻNY APEL SANEPIDU:

Łódzki sanepid szuka ludzi, którzy 6 marca (piątek) wieczór przebywały w lokalu “Agrafka” przy ul. Piotrkowskiej 90.

Sanepid apeluje do osób, które wtedy przebywały w lokalu w godzinach od 20 do około północy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak się później okazało kilka osób z tej imprezy pozytywnie przeszły test na obecność koronawirusa. Jeśli byłeś/byłaś bądź jesteś świadkiem i wiesz kto mógł tam przebywać, sanepid prosi o kontakt pod numer tel. 42 253 99 00 lub 600 241 646. Jeśli nie, udostępnij ten artykuł, aby komunikat dotarł do jak największej ilości osób!! PILNE!

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez ówczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *