KOLEJNE ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM W POLSCE. 4 OSOBY W STANIE CIĘŻKIM. SYTUACJA JEST POWAŻNA. [PILNE]

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, tym razem jest to pacjent w Bełżycach – jest to województwo lubelskie. Łącznie to już 22 zakażenia. Kilka dni temu nie było jeszcze żadnego, następne dni będą jeszcze gorsze.

Na przykładzie Włoch możemy zaobserwować do czego doprowadzić może lekceważenie koronawirusa SARS-CoV-2. W ciągu dwóch tygodni zginęły 631 osoby, w szpitalach brakuje miejsc i sprzętu. Tej choroby nie można bagatelizować, całe szczęście rządy państw na przykładzie Włoch zaczęły to rozumieć.

Uczelnie publiczne w dwóch miejscowościach odwołały wszystkie zajęcia do odwołania. Mowa o uczelniach we Wrocławiu i Opolu. Uniwersytet Warszawski zawiesił zajęcia i wykłady do 14 kwietnia. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie odwołał wszystkie wykłady, a zajęcia zależą od dziekanów.

źródło informacji – KiKŚ – facebook, lukaszbok_kiks – instagram.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

CO ZROBIĆ BY NIE ZOSTAĆ ZARAŻONYM?

Najważniejszą rzeczą jest częste mycie rąk. Nie dotykajmy twarzy bez uwczesnego umycia dłoni. Zadbajmy o rodziców bądź dziadków. Jeśli możemy, pomóżmy robić im zakupy, aby nie musieli przbywać w dużych skupiskach osóbJeśli władze wprowadzą obostrzenia, stosujmy się do nich.

Bardzo prosimy o udostępnienie, niech dotrze to do jak największej ilości osób!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *