STAN WYJĄTKOWY W STANACH! [PILNE]!

Gubernator stanu Waszyngton wprowadził stan wyjątkowy. Powodem tego jest rozwijające się ognisko epidemiczne. Decyzja ta ma pomóc we wdrażaniu procedur i przygotowaniu się na potencjalną większą epidemię.

Dzisiaj, tj. 29.02.2020r. miał miejsce pierwszy zgon w USA w związku z zakażeniem koronawirusem (SARS-CoV-2) – źródło KiKŚ – facebook.

Od początku roku do dnia dzisiejszego tj. 29 luty (sobota) zanotowano aż 85 203 OFICJALNYCH przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Liczba zgonów wynosi 2921 osób. Informacje te podał Głowny Inspektor Sanitarny. Zalecane jest niepodróżowanie do krajów, w których epidemia wygląda na bardzo poważną tj. m.in. Chiny i Włochy.

Włochy informują od 239 nowych przypadkach zakażenia oraz kolejnych 8 zgonach. Łącznie jest to już 1128 zakażeń i 29 zgonów. Te liczby zaczynają wyglądać już bardzo groźnie.

Objawy zarażenia koronawirusem:

Kaszel, gorączka, trudności z oddychaniem oraz zapalenie płuc. Wirus ten najbardziej niebezpieczny jest dla osób często chorujących, starszych i z mało odpornym organizmem. – tak przedstawione były objawy zarażenia kilka dni temu, natomiast Xinhua podaje niepokojące informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich informacji początkowym objawem zakażenia koronawirusem nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, lecz również problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *