Naukowiec z Wrocławia rozgryzł koronawiursa. TO MOŻE BYĆ POCZĄTEK KOŃCA PANDEMII!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień i właśnie wczoraj padła rekordowa ilość zakażeń. Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać.

Dzisiaj z samego rana Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 27 przypadkach zakażeń koronawirsuem (SARS-CoV-2). Łącznie w Polsce jest już 563 osób, które przeszły pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Naukowcy z całego świata głowią się jak rozgryźć koronawiursa, a tymczasem wielki przełom dokonał się nie w Nowym Jorku czy Berlinie lecz u nas we Wrocławiu! Naukowcy z Politechniki okryli w co należy uderzyć, aby go unieszkodliwić. To może być początek końca pandemii na całym świecie!

– To trop, który pomoże opracować szybkie testy i lekarstwo – mówi profesor Marcin Drąg (44 l.), który stoi na czele badań.

Profesor Drąg jest laureatem “Polskiego Nobla”. Teraz może usłyszeć o nim cały świat!

– Dokładnie zbadaliśmy składnik koronawirusa, który odpowiada za jego namnażanie się. Jeśli dowiemy się, jak unieszkodliwić ten enzym, to praktycznie go zabijemy go – tłumaczy profesor.

Dzięki temu możliwe będzie opracowanie lekarstwa oraz szybkiego testu na koronawirusa, który dawałby wynik nawet w pół godziny! – Taki test nie wymagałby podawania żadnych środków ani kłucia, wystarczyłby wymaz ze śliny – wyjaśnia naukowiec.

Dobra informacje jest też taka, iż lekarstwa nie będą szkodliwe w żadnych stopniu dla człowieka, lecz zaszkodzą tylko wirusowi. Profesor udostępnił wyniki swoich badań innym naukowcom całkowicie bezpłatnie! Wszystko po to, by jak najszybciej zatrzymać epidemię.

źródło: fakt24.pl

Wielkie brawa!

UDOSTĘPNIJ I PODZIEL SIĘ DOBRĄ INFORMACJĄ W TYM TRUDNYM CZASIE!

Podobne posty

15 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *