JUREK OWSIAK PODJĄŁ WAŻNĄ DECYZJĘ! TO NAM BARDZO POMOŻE, BRAWO!! [PILNE]!

Koronawirus atakuje zarówno Polsce jak i cały świat. Codziennie dochodzą do nas informację o kolejnych tysiącach przypadków zakażenia wirusem. W Polsce liczby rosną z dnia na dzień.Miejmy nadzieje, że liczby będą spadać. Dziś doszło 51 nowych zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) oraz jedna osoba zmarła.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyczyniła się już do pomocy w walce z koronawirusem w tamtym tygodniu. Zakupiono 100 łóżek dla szpitali. Oto wpis Jurka Owsiaka z tamtej sytuacji:

To, że udało się kupić 100 specjalistycznych łóżek to wielki sukces. Potrzebne są też respiratory, ale to nie jest tak, że one stoją na półce w sklepie – mówi Jurek Owsiak z WOŚP. 

Dziękujemy za wszystkie oferty, które do nas spływają. Każdej uważnie się przyglądamy i oceniamy z nasza grupą ekspertów z Centrum Zdrowia Dziecka. Na dzień dzisiejszy najwięcej zapytań, jakie otrzymujemy, to pytania o testy, oraz o maseczki, kombinezony, czyli artykuły ochrony osobistej dla lekarzy i personel medyczny. Najbardziej nas zaskakują ceny prostych maseczek chirurgicznych. Od cen iście spekulacyjnych po interesujące propozycje maseczek wykonanych z materiałów z atestem, które szyte są w polskich szwalniach. Przy niemal totalnym zatrzymaniu pracy w wielu branżach, właśnie takie zamówienia powinny być w pierwszym rzędzie realizowane. Sprawdzamy bardzo intensywnie możliwości i moce produkcyjne. Jak wcześniej pisałem, o każdych takich zakupach będziemy dokładnie informowali – wypowiedź Jurka Owsiaka

Ważna decyzja podjęta przez Jurka Owsiaka

Wczoraj zapadła bardzo ważna decyzja, mianowicie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamówiła 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. Zestawy te są niezbędne w walce z koronawirusem i chronić będą naszych lekarzy i osoby ratujące życie pacjentom, którzy zakażeni są koronawirusem (SARS-CoV-2). Jurek Owsiak – stojący na czele fundacji przeznaczył na ten cel aż 16 milionów złotych. Część tych pieniędzy pokryto z środków zebranych w 2019 roku w ramach 1% podatku, a częściowo ze zbiórki 28. Finału WOŚP.

Do zestawu należą takie przedmioty jak: kombinezon, buty, rękawiczki, worki na odpady oraz panoramiczne gogle także wszystkie rzeczy, których teraz bardzo potrzebujemy w szpitalach.

Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni. – napisał Jurek Owsiak.

Mało tego, ponadto zakupiony został także przez WOŚP specjalny analizator, dzięki któremu wykonywać będzie można test na obecność koronawiursa (SARS-CoV-2) na trzy zmiany. Przyśpieszy to znacznie diagnozowanie zakażonych osób.

JEST TO BARDZO DOBRA INFORMACJA, KTÓRĄ NALEŻY SIĘ PODZIELIĆ I WLAĆ W LUDZI TROCHĘ POZYTYWNEGO MYŚLENIA, DLATEGO PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE!!


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *