rysunek techniczny

Kierunki studiów, na których nauczysz się AutoCad

Istnieje wiele ciekawych, technicznych kierunków studiów. Lecz jeśli bardzo zależy Ci na nauczeniu się dobrego i popularnego programu AutoCad, zwróć uwagę na kierunki, które wymieniam poniżej.

AutoCad – co to?

AutoCad to program stworzony przez firmę Autodesk. Służy do projektowania zarówno dwu jak i trójwymiarowych modeli.

AutoCad jest wykorzystywany przede wszystkim w pracach technicznych czy inżynierskich na przykład przez architektów i mechaników.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by posługiwać się nim także na własny użytek. Na przykład przy remoncie czy budowie domu bądź ogrodu.

Do głównych zadań tego systemu należy opracowywanie dokumentacji projektowej oraz tworzenie właściwej prezentacji tworzonego modelu, w celu jego demonstracji potencjalnym odbiorcom.

Dlaczego warto nauczyć się AutoCad?

Ważna umiejętność

Warto zwrócić uwagę na to, że umiejętność posługiwania się tym programem, to bardzo duży atut, którym możemy pochwalić się w CV.

To konkretna zaleta naszego wykształcenia, przydatna i wykorzystywana w wielu zawodach.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że często same studia nie uczą nas wszystkich możliwości AutoCad, przez co po ukończeniu uczelni nie posługujemy się nim tak biegle, jakbyśmy mogli.

Przez to wiele osób decyduje się na poszerzenie swojej wiedzy i zapisuje na specjalne kursy AutoCad. Jednocześnie AutoCad dla studentów jest niezwykle ważnym narzędziem pracy, rozwijającym praktyczną wiedzę z zakresu nauk technicznych.

Właśnie dlatego producent zdecydował się udostępnić swoje oprogramowanie nieodpłatnie właśnie studentom.

Uniwersalność

AutoCad to program, który może być z powodzeniem wykorzystany przez każdego.

Nie traktuj go jako specjalistycznego narzędzia dla studentów. Jeśli umiejętności manualne to nie Twoja mocna strona, wspomóż się tym oprogramowaniem. Z

robisz w nim każdy projekt, jaki tylko wpadnie Ci do głowy. Możesz zaplanować rozbudowę domu, ogrodu oraz wielu innych rzeczy.

Ponadto, przy pomocy AutoCada, szkic zrobisz lepiej i precyzyjniej, niż jedynie przy pomocy dłoni i ołówka.

Na czasie

Być może zdarzyło Ci się już usłyszeć, że AutoCad to przeszłość, że powstały już inne programy do szkicowania projektów.

Oczywiście od premiery AutoCada zostało stworzonych wiele innych oprogramowań projektowych, ale AutoCad to nadal baza.

Ponadto nawet jeśli dane biuro projektowe pracuje na innym programie, to nie oznacza to, że eliminuje ze swoich zasobów AutoCada, które może odgrywać także rolę wspierającą.

Najlepszy na początek

AutoCad to idealny program dla nowicjuszy. Jest stosunkowo łatwy w obsłudze i bardzo uniwersalny.

To nie tylko przydatna wiedza, ale również idealny trening przez zapoznaniem się z innymi, bardziej skomplikowanymi i wymagającymi programami inżynierskimi.

Jeśli poznasz pracę interfejsu AutoCada, będzie Ci łatwiej nauczyć się pozostałych oprogramowań.

Wysokie zapotrzebowanie

AutoCad to podstawowy program do tworzenia projektów na studiach.

Nie bez powodu jest ciągle nauczany.

Bez znajomości AutoCada trudno będzie Ci znaleźć pracę w zawodach technicznych.

Każde biuro projektowe wymaga dobrej znajomości tego programu.

Kierunki studiów, na których nauczysz się AutoCad

Jeśli zależy Ci na wyborze takich studiów, na których nauczysz się obsługiwać AutoCad, musisz ich szukać na uczelniach technicznych. Systemy CAD swoje zastosowanie znajdują w takich branżach jak:

  • Mechaniczna – tworzenie rysunków 2D czy trójwymiarowych części maszyn i urządzeń, a także ich modele,
  • Elektryczna – projekty układów scalonych, przebiegu ścieżek, projekty instalacji elektrycznych,
  • Budownicza – projekty całych budynków, tworzenie modeli zagospodarowania przestrzeni.

Czy warto studiować na uczelniach technicznych?

Przedmioty techniczne są często negatywnie kojarzone przez większość ludzi. Bywają synonimem nudy czy nadmiernie trudnych i nieciekawych zajęć.

Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Przedmioty są różnorodne i podzielone na wiele interesujących segmentów takich jak zajęcia laboratoryjne oraz zajęcia w terenie.

Ponadto niekwestionowanym atutem studiowania przedmiotów technicznych jest brak konieczności “wkuwania na blachę”.

Wykładowcy podchodzą do swoich uczniów pragmatycznie i wolą ich uczyć na konkretnych przykładach praktycznych, a nie jedynie teoretycznych.

Lecz nie zapominajmy o jednym z najważniejszych aspektów – pieniądzach. Przecież studia podejmujemy ze względu na chęć pracy w jakimś konkretnym zawodzie za dobre wynagrodzenie.

Dość oczywistym jest fakt, że absolwenci kierunków technicznych zarabiają średnio więcej niż absolwenci kierunków humanistycznych.

Potrafią to być duże różnice w średnich zarobkach.

Dla przykładu średnia zarobków osób, które ukończyły Szkołę Główną Handlową wynosi blisko 12 tysięcy złotych brutto, a 25% tych pracowników zarabia powyżej 15 tysięcy złotych brutto.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *