szklane fiolki

Jak wybrać opakowania szklane odpowiednie dla twojej działalności?

Ludzie od lat stosują różnorodne opakowania, które umożliwiają i ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Coraz większa złożoność łańcuchów dostaw sprawia, że różnorodne produkty muszą być lepiej zabezpieczane przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Opakowania szklane są stosowane od lat, z uwagi na swoje wyjątkowe właściwości. Warto poświęcić im odrobinę uwagi i wybrać optymalne dla siebie rozwiązania!

Wysoka jakość opakowań szklanych

Wysokiej jakości butelki i słoiki chronią, umożliwiają przechowywanie, transportowanie oraz przekazywanie informacji. Odpowiednio dobrane spełnia niezbędne wymagania w zakresie higieny i bezpieczeństwa stosowania, ale również wymogi logistyczne i marketingowe. Opakowania szklane – Emcor pozwalają na odpowiednie promowanie produktów, są ekologiczne i przyjazne środowisku naturalnemu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pojemników stosowanych w przemyśle spożywczym, kosmetyczny i chemicznym.

Opakowania szklane – Emcor doskonale sprawdzają się w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Nie przenoszą i nie chłoną zapachów ani smaków, są obojętne chemicznie. Ich zastosowanie to wyraz troski o zdrowie klientów, dla których nie stanowią one żadnego zagrożenia. Ważną ich cechą jest to, że nie zmieniają one cech organoleptycznych produktów, nie powodują żadnych zmian w jakości zawartości. To szczególnie ważne, gdy jest ona biologicznie lub chemicznie czynna i może ona ulegać niekorzystnym zmianom o różnym charakterze. Wybór opakowania szklanego powinien zatem zapewniać:

  • spełnienie funkcji ochrony żywności, leków, kosmetyków itp., przed zepsuciem, wysychaniem, zanieczyszczeniem, promieniowaniem UV i utlenianiem,
  • bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego,
  • możliwość recyklingu i ponownego wykorzystania,

Opakowanie szklane Emcor doskonale sprawdzają się do przechowywania naturalnych kosmetyków, pozbawionych sztucznych dodatków, konserwantów i barwników. Warto zwrócić uwagę, czy wybierane butelki i słoiczki cechują się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Powinny one ułatwiać korzystanie z produktu i stwarzać możliwość zużycia go do ostatniej kropli.

Ekologiczne, szklane opakowania na kosmetyki

Osoby żyjące zgodnie z zasadami ekologii chętnie sięgną po opakowania szklane. Robi tak wiele firm kosmetycznych i spożywczych, które działają zgodnie z zasadą zero waste. Buteleczki i słoiki dostępne na stronie Emcor-opakowania.pl spełniają powyższe kryteria i wpisują się we współczesne trendy zrównoważonego rozwoju. Wprowadzenie ich do swojej oferty sprawi, że produkty w nich umieszczone nie stracą swoich cennych właściwości odżywczych czy pielęgnacyjnych.

Warto również pamiętać o tym, że klienci coraz częściej sięgają po produkty określane mianem eko. Dbanie o środowisko naturalne jest już koniecznością, dlatego też eliminacja tworzyw sztucznych jest celem wielu podmiotów, którym lezy na sercu dbałość o przyrodę. Opakowania szklane mogą być wielokrotnie przetwarzane, bez utraty swoich cennych właściwości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *