stanowisko gamingowe

Jak przygotować stanowisko dla gracza

Gry komputerowe to obecnie dla wielu osób jeden z lepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Pozwalają one nieco oderwać się od szarej rzeczywistości i zanurzyć się wirtualnym świecie. Wybór dostępnych tytułów jest ogromny, więc przy komputerze można spędzić wiele godzin, a i tak będzie w co grać. Jednak, aby ten czas upływał jeszcze lepiej, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie stanowiska. Zatem o co warto zadbać tworząc swój kącik gracza?

Fotel gamingowy

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przygotowując swoje stanowisko jest fotel gamingowy. Od zwykłych modeli jakie najczęściej znajdziemy w biurach, krzesła gamingowe różnią się tym, że zapewniają znacznie większą wygodę. Ich konstrukcja sprawia, że długie przesiadywanie przy ogrywaniu ulubionych tytułów nie jest tak męczące. Na komfort wpływa m.in. możliwość regulowania wysokości, kąta nachylenia, a także wygodne podłokietniki. Co więcej, niektóre krzesła gamingowe w zestawie posiadają również dodatkowe poduszki na wysokości głowy oraz lędźwi.

Biurko

Biurko to kolejny bardzo ważny element stanowiska gracza, więc warto zadbać o to, aby był jak najlepiej dopasowany do naszego krzesła gamingowego. Jego wysokość powinna pasować do wysokości, na której siedzimy, więc dobrze jest zdecydować się na takie, które również oferują możliwość regulacji. Kolejną kwestią, która może pozytywnie wpłynąć na nasz komfort jest rozstawienie nóg biurka – wybierając te z szerszym zapewnimy sobie więcej miejsca na nogi oraz dodatkowe elementy gamingowego wyposażenia.

Sprzęt gamingowy

Fotel gamingowy i biurko to podstawa, jeśli chodzi o komfort, ale nie możemy też oczywiście zapomnieć o sprzęcie, na którym będziemy grać. Podstawą jest oczywiście monitor i odpowiednia jednostka centralna, która udźwignie interesujące nas tytuły. Tutaj kwestia jest dość złożona i sporo zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Dlatego przed zakupem powinniśmy porównać dostępne parametry z wymaganiami konkretnych gier (najlepiej, gdyby przewyższały te zalecane).

Jednak czymże byłoby stanowisko gamingowe bez klawiatury, myszy i specjalnych słuchawek. Te przeznaczone dla graczy nieco różnią się od tych klasycznych:

  • klawiatura – wyposażona jest w specjalne przyciski, które działają szybciej i nie wymagają tak dużego nacisku. Co więcej, sporo z nich ma dodatkową pamięć, która pozwala na zapisywanie dodatkowych ustawień.
  • mysz – znacznie lepiej trzyma się dłoni i wyposażona jest w dodatkowe przyciski, które doceni każdy gracz. Warto również zwrócić uwagę, że poza uniwersalnymi modelami – znajdziemy również te przygotowane dla osób prawo lub leworęcznych.
  • słuchawki – są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od klasycznych głośników – zwłaszcza w przypadku gier multiplayer, gdzie dźwięk odgrywa znaczną rolę. Dzięki nim wytłumimy odgłosy dochodzące z zewnątrz, a wbudowany mikrofon zapewni lepszą komunikację z drużyną.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o podświetleniu, w które wyposażone są powyższe urządzenia peryferyjne. To bez wątpienia pozytywnie wpływa na prezentację całego stanowiska gamingowego.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *